Lidl Polska zmienia prezesa. Duży sukces dotychczasowego szefa sieci

Lidl Polska będzie miał od marca 2020 r. nowego prezesa. Maksymiliana Branieckiego zastąpi na tym stanowisku Włodzimierz Wlaźlak. Dotychczasowy prezes wchodzi do władz całego koncernu.

Maksymilian Braniecki prezesem Lidl Polska był od 2015 r. Wcześniej przez trzy lata kierował narodową spółką sieci w Rumunii. Od stycznia 2020 r. Braniecki znów zmienił stanowisko. Tym razem awansował na stanowisko członka zarządu całej międzynarodowej spółki - Lidl Stiftung & Co. KG. Odpowiada tam za biznes koncernu w siedmiu państwach - w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii, Rumunii i Bułgarii.

Braniecki poszedł zatem w ślady swojego poprzednika na fotelu prezesa Lidl Polska. Michał Łagunionek zwolnił to stanowisko w 2015 r. właśnie z powodu awansu do zarządu głównego koncernu w Niemczech.

>>> Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Zobacz wideo

Lidl Polska z nowym prezesem

Branieckiego na stanowisku prezesa spółki Lidl Polska od marca zastąpi Włodzimierz Wlaźlak, dotychczasowy członek zarządu spółki. Jak informuje biuro prasowe spółki, Wlaźlak jest związany z Lidl Polska od 17 lat. W 2019 r. roku czasowo zastępował członka zarządu spółki narodowej Lidl Niemcy.  

Lidl ma już 700 sklepów w Polsce

Pod koniec 2019 r. sieć Lidl otworzyła w Warszawie swój 700. sklep w Polsce. W ciągu ostatnich czterech lat - za kadencji Branieckiego - przybyło ich ponad 100. W tym czasie sieć uruchomiła także m.in. aplikację mobilną Lidl Plus czy sklepy internetowe lidl-sklep.pl i winnicalidla.pl.

Jednak nie wszystkie decyzje biznesowe okazały się strzałem w dziesiątkę. Po nieco ponad dwóch latach działalności, pod koniec 2019 r. zamknięto projekt Lidl Podróże. Lidl Podróże były kalką Lidl Reisen, czyli podobnej spółki działającej od 13 lat w Niemczech. W Polsce ten model działalności się jednak nie przyjął.

Więcej o:
Komentarze (9)
Lidl Polska zmienia prezesa. Duży sukces dotychczasowego szefa sieci
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 1 raz 1

  Pana Branieckiego powinno podkupić TESCO - które właśnie zaprzepaszcza cały swój wizerunkowy kapitał ...

 • ps11111ps

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro taki dobry to moze na ministra finansów? Albo od razu premiera?
  Skoro wie jak niemieckie koncerrny ukrywają dochody by nie placic podatków w PL, to taki prezes dla PiSu jest jak skarb. Mógłby im pomóc docisnąć zachodnie koncerny i wyssać z nich mase kasy. Byłoby nie tyle na 500+ ale moze i na 1000+? A Yaro mialby wtedy chyba gwarancje dożywotniej władzy (bo chyba nie planuje jak japończycy osiągnąć 120lat życia?)

 • dvla

  Oceniono 4 razy -2

  Czyli będzie odpowiadał za LIDL 2 kategorii. Na zachodzie te same opakowania a produkty inne. Tak jak tesco sprzedają gorszą jakość na wschód.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX