Lidl uruchomił w Polsce własną aplikację. Sprawdzamy, jak działa Lidl Plus. Zniżki sięgają 60 proc.

Daniel Maikowski
Znana niemiecka sieć dyskontów wystartowała w Polsce z programem lojalnościowym. Aplikacja Lidl Plus jest dostępna zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iOS. Na początek Lidl przygotował dla użytkowników kilka ciekawych promocji.
Zobacz wideo

Aby skorzystać z Lidl Plus, musimy najpierw założyć konto. Poza imieniem i nazwiskiem aplikacja żąda od nas m.in. podania adresu e-mail oraz numeru telefonu. Co więcej, numer ten musimy jeszcze potwierdzić, wpisując kod z otrzymanego SMS-a. Z tego powodu niektórzy czytelnicy zapewne już w tym miejscu skończą lekturę tego tekstu. Przejdźmy jednak dalej. Co znajdziemy w Lidl Plus? 

Lidl PlusLidl Plus fot. DM

Kupony, zniżki, gazetki i zdrapki

Interfejs aplikacji dzieli się na trzy główne sekcje: KUPONY, OFERTY oraz GAZETKI. W pierwszej z nich czekają na nas kupony zniżkowe. Mnie na początek przywitała 60 proc. zniżka na zakup bananów (z 4,99 do 1,99 zł za 1 kg), 30 proc. na masło (z 4,99 na 2,99 zł) oraz 35 proc. na mleko (ze 1,99 do 1,29 zł).

Aby skorzystać kuponu, należy go wcześniej aktywować, a potem - już w czasie zakupów - przyłożyć nasz smartfon do urządzenia przy kasie, które zeskanuje kod QR z wirtualnej karty lojalnościowej. Rabaty zostaną naliczone w sposób automatyczny, a informacja na ten temat znajdzie się na paragonie.

W sekcji OFERTY znajdziemy natomiast aktualne oferty promocyjne w sklepach Lidl, do skorzystania z których nie potrzebujemy kuponów. Z poziomu aplikacji możemy również przejrzeć gazetki promocyjne, zapoznać się z mapą wszystkich sklepów czy też z ofertą Winnicy Lidla.

Lidl PlusLidl Plus fot. DM

Ciekawą funkcją są też E-PARAGONY. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu wszystkie nasze paragony z ostatnich 30 dni. Użytkownicy Lidl Plus za zakupy w sklepach będą nagradzani "zdrapkami" z nagrodami.

Warto zaznaczyć, że Lidl Plus wciąż znajduje się w fazie testów, a użytkownicy aplikacji mogą doświadczać pewnych błędów i awarii. Dość wspomnieć, że udało mi się przetestować aplikację dopiero kilka godzin po jej zainstalowaniu, gdyż wcześniej nie działały praktycznie żadne funkcje.

 

Więcej o: