Kursy walut 22.01 o godz. 7. Główne waluty mocno w dół [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 22 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,23 zł, natomiast dolar 3,82 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,93 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,98 zł.

We wtorek 21 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania euro, dolar oraz frank szwajcarski utrzymały się na tym samym poziomie. Znaczny wzrost wartości zanotował natomiast funt, który znacznie zbliżył się do granicy 5 zł. 

Środowy poranek przyniósł zmianę trendów z początku tygodnia. Na ten moment złoty zauważalnie umacnia się względem głównych walut. Najwięcej tracą zwykle stabilne ostatnio frank szwajcarski oraz euro, odpowiednio o 0,46 proc. i 0,36 proc. W dół leci również wartość dolara wycenianego aktualnie na poziomie 3,81 zł oraz funta brytyjskiego, który oddalił się od granicy 5 zł. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - wtorek 21.01.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 22 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 21.01 o godz. 7. Funt znów coraz bliżej granicy 5 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może stać się na rynku walutowym?

Środa 22 stycznia również zapowiada się jako stosunkowo spokojny dzień na rynku walutowym. Na wartość dolar wpływ może mieć publikacja danych dotyczących sprzedaży domów i nieruchomości w grudniu w Stanach Zjednoczonych. Dla kursu franka szwajcarskiego ważne może być odbywające Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. 

Więcej o: