Kursy walut 24.01 o godz. 7. Kurs franka najwyższy od trzech miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 24 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar 3,84 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,96 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,04 zł.

W czwartek 23 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania wszystkie waluty zyskały na wartości. Najbardziej funt oraz frank, które poszły w górę odpowiednio o 0,53 proc. i 0,83 proc. Na ten moment szwajcarska waluta znajduje się na poziomie najwyższym od połowy października ubiegłego roku. Piątkowy poranek nie przyniósł zmian trendu. Dolar, frank oraz funt solidarnie zyskują na wartości. Na stabilnym poziomie utrzymuje się natomiast euro. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - czwartek 23.01.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 24 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 23.01 o godz. 7. Funt znów powyżej granicy 5 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może stać się na rynku walutowym?

Piątek 24 stycznia zapowiada się jako interesujące zakończenie tygodnia na rynku walutowym. Na pierwszy plan rzucają się publikacja wskaźników PMI dla przemysłu i usług dla Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Będzie miał to wpływ na wartość funta oraz euro. Dla drugiej z tych walut istotne również będzie przemówienie prezesa EBC, Christine Lagarde. Na wartość dolarq wpływ mogą mieć pozycje spekulacyjne ropy naftowej czy złota od CFTC, z kolei dla wartości franka szwajcarskiego wydarzeniem o średniej wadze jest Światowe Forum Ekonomiczne, które odbywa się w Davos

Więcej o: