Koniec z darmową kawą i herbatą w II klasie PKP Intercity. "Luksus" tylko w pierwszej klasie

Pasażerowie podróżujący w sobotę pociągami Pendolino w wagonach drugiej klasy mogli przeżyć rozczarowanie. Zamiast zwyczajowej kawy lub herbaty zaoferowano im wyłącznie wodę: gazowaną lub bez bąbelków - w zależności od preferencji. Jak dowiedział się polsatnews.pl, to nowa polityka PKP Intercity.

"W ostatnich latach polska kolej bardzo się rozwinęła, realizuje wyzwania przyszłości. To nowe, czyste wagony, eleganckie dworce, dostępne perony i inne niezbędne elementy" - mówił w środę Andrzej Duda podczas II Kongresu Rozwoju Kolei.

Nie wiadomo co miał na myśli mówiąc o "innych niezbędnych elementach", ale jeśli prezydentowi chodziło o gratisową kawę lub herbatę, na którą dotychczas liczyć mogli pasażerowie Express Intercity oraz Express Intercity Premium, jego entuzjazm nie był do końca uzasadniony.

Koniec z darmową kawą i herbatą w Intercity

Jak informuje polsatnews.pl, pasażerowie drugiej klasy w pociągach PKP Intercity od 1 lutego otrzymają jedynie darmową wodę. "Pasażerom w drugiej klasie rozdajemy teraz wodę gazowaną lub niegazowaną. W pierwszej klasie wszystko zostaje tak, jak było: jadący w niej otrzymują poczęstunek oraz napoje" - poinformowało PKP Intercity. 

Zmiana wynika z "przyczyn handlowych". "Zawarliśmy nową umowę z Wars S.A., który dostarcza catering w pociągach EIP oraz EIC" - podała spółka.

Kawę i herbatę nadal można kupić w wagonach restauracyjnych.

Czy darmowe napoje w drugiej klasie to zbędny luksus? Przykładowo zwykły bilet Intercity Premium w drugiej klasie bez ulg z Warszawy do Krakowa czy z Warszawy do Gdańska kosztuje 150 zł.

>>> Czy Polacy są zadowoleni z PKP? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (201)
Koniec z darmową kawą i herbatą w II klasie PKP Intercity. "Luksus" tylko w pierwszej klasie
Zaloguj się
 • wpac

  Oceniono 55 razy 49

  PKP i Poczta Polska, to dwie niereformowalne firmy. Zaorać i próbować stworzyć od nowa.

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 39 razy 33

  Nie ma czego żałować. Kawa i tak była dziadowska, najtańsza rozpuszczalna.
  Bez ryzyka zawsze biorę wodę gazowaną.

 • misiek_kukurysiek

  Oceniono 37 razy 31

  Coś słabo kombinują. Może podpowiem:
  - siedzenie przodem w kierunku jazdy, dopłata 20 zł.
  - ostatni wychodzący z wagonu, czyszczenie toalety.
  - zawyżony indeks BMI dopłata wg wyliczeń konduktora, nie mniej niż...
  Nie krępujcie się, wprowadzajcie.

 • cinexoi

  Oceniono 27 razy 27

  Naprawdę, trzeba mieć dużo wyrozumiałości, albo miesiąc głodówki za sobą, żeby ofertę gastronomiczną PKP/WARS nazywać "posiłkiem", a ciemne pomyje w kubeczku "kawą".

 • cezaryk

  Oceniono 21 razy 21

  > Koniec z darmową kawą i herbatą w PKP
  W jakim sensie darmową?
  To nie płaciłem za bardzo kiepską rozpuszczalną w cenie mojego biletu?

 • guru133

  Oceniono 25 razy 21

  Dotychczas ten napój był zapewne wliczony w cenę biletu. Jego wycofanie, to ukryta podwyżka cen za przejazd. No ale przecież suweren podróżujący w pendolino na PiSlam nie głosuje.)

 • kemotkemot

  Oceniono 27 razy 21

  Na poczatku w EIP w klasie pierwszej bilet w promocji kosztowal 89 zl i byl cieply posilek i napoje w cenie. Potem zaczeli podawac zimne przekaski jedynie ( swoja droga strasznie gowniane) a cena biletu promo skoczyla do 119. Jeszcze chwila a w pierwszej klasie zostawia tylka ta lurowata kawe i wode a cena biletu promo skoczy do 139

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX