Koniec z darmową kawą i herbatą w II klasie PKP Intercity. "Luksus" tylko w pierwszej klasie

Pasażerowie podróżujący w sobotę pociągami Pendolino w wagonach drugiej klasy mogli przeżyć rozczarowanie. Zamiast zwyczajowej kawy lub herbaty zaoferowano im wyłącznie wodę: gazowaną lub bez bąbelków - w zależności od preferencji. Jak dowiedział się polsatnews.pl, to nowa polityka PKP Intercity.

"W ostatnich latach polska kolej bardzo się rozwinęła, realizuje wyzwania przyszłości. To nowe, czyste wagony, eleganckie dworce, dostępne perony i inne niezbędne elementy" - mówił w środę Andrzej Duda podczas II Kongresu Rozwoju Kolei.

Nie wiadomo co miał na myśli mówiąc o "innych niezbędnych elementach", ale jeśli prezydentowi chodziło o gratisową kawę lub herbatę, na którą dotychczas liczyć mogli pasażerowie Express Intercity oraz Express Intercity Premium, jego entuzjazm nie był do końca uzasadniony.

Koniec z darmową kawą i herbatą w Intercity

Jak informuje polsatnews.pl, pasażerowie drugiej klasy w pociągach PKP Intercity od 1 lutego otrzymają jedynie darmową wodę. "Pasażerom w drugiej klasie rozdajemy teraz wodę gazowaną lub niegazowaną. W pierwszej klasie wszystko zostaje tak, jak było: jadący w niej otrzymują poczęstunek oraz napoje" - poinformowało PKP Intercity. 

Zmiana wynika z "przyczyn handlowych". "Zawarliśmy nową umowę z Wars S.A., który dostarcza catering w pociągach EIP oraz EIC" - podała spółka.

Kawę i herbatę nadal można kupić w wagonach restauracyjnych.

Czy darmowe napoje w drugiej klasie to zbędny luksus? Przykładowo zwykły bilet Intercity Premium w drugiej klasie bez ulg z Warszawy do Krakowa czy z Warszawy do Gdańska kosztuje 150 zł.

>>> Czy Polacy są zadowoleni z PKP? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: