Poczta Polska nie będzie wysyłać paczek do Chin. Usługa zawieszona przez koronawirusa

Poczta Polska poinformowała w komunikacie, że podjęła decyzję o zawieszeniu nadawania przesyłek do Chin. Powodem jest koronawirus z Wuhan, a w związku z jego epidemią - zawieszenie rejsów przez linie lotncze.

"W związku z zawieszeniem operacji lotniczych przez linie lotnicze do Chin oraz brakiem innych możliwości transportowych do tego kraju, Poczta Polska wprowadza od dzisiaj zawieszenie do odwołania przyjmowania przesyłek pocztowych przeznaczonych do tego kraju" - poinformował operator pocztowy.

Mniej lotów to mniej dostarczonych paczek

Co więcej, spółka zapowiedziała, że ci, którzy już wysłali przesyłkę do Chin muszą liczyć się z możliwością wystąpienia opóźnień w ich doręczeniu. Jednocześnie Poczta Polska wskazuje na logistykę jako główny powód decyzji o zawieszeniu i przypomina, że zgodnie z komunikatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) nie ma ryzyka zakażenia się koronawirusem 2019-nCoV poprzez towary zamawiane z Chin.

>>> Czy jesteśmy gotowi na walkę z koronawirusem? Światowe ryzyko dla zdrowia i gospodarki

Zobacz wideo

LOT przedłuża zawieszenie rejsów

Także PLL LOT poinformowały o przedłużeniu funkcjonującego od 31 stycznia 2020 r. zawieszenia rejsów z Warszawy do Pekinu do końca lutego. Rzecznik przewoźnika potwierdził, że decyzja ma wiązek z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz z bieżącą sytuacją w Chinach, gdzie wykryto niebezpieczny patogen i wciąż nie zapanowano na epidemią.

Rzecznik LOT dodał też, że spółka jest w kontakcie ze sztabem kryzysowym, który działa przy Kancelarii Premiera oraz ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

Więcej o: