PKN Orlen potwierdza: Zuzanna Falzmann, była dziennikarka TVP, została dyrektorką ds. komunikacji spółki

Państwiowy koncern paliwowy Orlen zatrudnił byłą dziennikarkę Telewizji Polskiej. Zuzanna Falzmann objęła stanowisko dyrektor wykonawczej ds. komunikacji korporacyjnej. Wcześniej była prezenterką "Panoramy" i korespondentką TVP w Stanach Zjednoczonych.

Spółka PKN Orlen potwierdziła zatrudnienie Zuzanny Falzmann na stanowisku szefowej ds. komunikacji korporacyjnej. Pracę w koncernie rozpoczęła 6 lutego. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne dotąd doniesienia. Od listopada 2019 r. prowadziła "Panoramę" w TVP 2, wcześniej - między 2016 a 2019 rokiem - była korespondentką Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych. Zanim rozpoczęła współpracę z TVP, była związana z Polsat News oraz TVN.

Z TVP do Orlenu

O rozstaniu z mediami dziennikarka poinformowała oficjalnie na Twitterze. - Po 22 latach pracy w telewizji podjęłam decyzję, że czas na nowy rozdział w życiu zawodowym - napisała. Zapewniała ponadto, że jeszcze się z nią spotkamy, choć w innej roli.

>>> Alarmujące dane GUS pokazują jak szybko wymiera Polska. Czekają nas głodowe emerytury?

Zobacz wideo

Przejście z mediów państwowych do spółki Orlen nie jest pierwszym w ostatnich latach. Na początku 2018 r. nową dyrektor biura komunikacji korporacyjnej i rzeczniczką prasową spółki została Ewa Bugała, 29-letnia reporterka TVP. Po dwóch miesiącach zrezygnowała z pracy w Orlenie i wróciła do telewizji.