Kursy walut 19.02 o godz. 7. Frank i dolar najdroższe od pięciu miesięcy [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 19 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,27 zł, natomiast dolar 3,96 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,03 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,14 zł.

We wtorek 18 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 19 lutego 2020 roku na stronie NBP miedzy godzina 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - wtorek 18.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - środa 19.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Na razie ten tydzień nie jest zbyt dobry dla krajowej waluty i nic nie wskazuje na to, że środa będzie przełamaniem tego trendu. Na ten moment najmocniej (ok. 0,30 proc.) w górę idą dolar oraz funt szterling. Oznacza to, że za walutę amerykańską zapłacimy 3,96 zł, czyli najwięcej od października ubiegłego roku. Po ostatnich wzrostach wyhamował natomiast frank szwajcarski, który kosztuje 4,02 zł. Na stosunkowo stabilnym poziomie utrzymuje się natomiast wartość euro. Waluta UE jednak powoli zbliża się do granicy 4,30 zł, czyli tegorocznego szczytu jej wyceny. 

Zobacz wideo >>> Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Środa 19 lutego będzie stała pod względem wydarzeń dotyczących dolara oraz funta. Wpływ na walutę amerykańską może mieć publikacja danych o rynku budowlanym w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, na dzisiaj zaplanowano prezentację wskaźnika PPI oraz posiedzenie FOMC, czyli Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku. Dla waluty brytyjskiej ważny będzie natomiast wskaźnik CPI. Nie można również o wydarzeniach geopolitycznych, jak chociażby rozszerzająca się epidemia koronawirusa. 

Więcej o: