Dominika Kulczyk kupiła dom w centrum Londynu. Zapłaciła za niego prawie 300 milionów złotych

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie, który kosztował 57,5 milionów funtów, czyli równowartość 295 milionów złotych. Córka Jana Kulczyka jest obecnie najbogatszą Polką.

Jak informuje portal Bloomberg, najbogatsza Polka kupiła dom poniżej jego wartości rynkowej (65 mln funtów). Nieruchomość znajduje się Knightsbridge Garden Square, w okolicach domu handlowego Harrods. Zakupiła go od znanego agenta nieruchomości Mike'a Spinka. Cała transakcja owiana jest aurą tajemniczości - rzecznik Dominiki Kulczyk odmówił komentarza w tej sprawie. 

Bloomberg zauważył, że ożywił się rynek luksusowych nieruchomości w Londynie, gdyż w ostatnich tygodniach doszło do kilku podobny transakcji. W podobnej lokalizacji dom kupił za 200 mln funtów m.in. Cheung Chung Kiu, który działa w branży nieruchomości. 

Dominika Kulczyk. Kim jest najbogatsza Polka?

Dominika Kulczyk posiada majątek w wysokości 9 mld zł, co czyni ją najbogatszą Polką na świecie. Obecnie pełni funkcję prezes Zarządu Kulczyk Foundation, której jest założycielka. Ponadto, pełni funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej Polenergia S.A., spółki będącej liderem w dziedzinie energii odnawialnej. Urodzona w 1977 roku Dominika Kulczyk znana jest zaangażowanie w działalność charytatywną. 

Dominika Kulczyk odziedziczyła fortunę po śmierci ojca znanego miliardera Jana Kulczyka. Podzieliła się z nią wraz z bratem Sebastianem Kulczykiem. W zestawieniu najbogatszych Polek wyprzedza Barbarę Komorowską (2 mld zł), współwłaścicielkę Bakomy oraz swoją matkę Grażynę Kulczyk (1,7 mld zł), która jest kolekcjonerską dzieł sztuki. 

>>> Dowiedz się więcej: Ranking najbogatszych Polek wg "Wprost". Liderka niezagrożona, ostra rywalizacja Lewandowskiej i Chodakowskiej

Więcej o:
Komentarze (136)
Dominika Kulczyk kupiła dom w centrum Londynu. Zapłaciła za niego prawie 300 milionów złotych
Zaloguj się
 • bartino

  Oceniono 39 razy 39

  miała tylko 2 rzeczy na starcie jak każdy Polak - chęci i 9 mld zł od ojca

 • grundol1

  Oceniono 34 razy 24

  Pamiętajcie, tylko ciężką pracą dojdziecie do takiego majątku. Uczcie się i pracujcie!

 • strange_email

  Oceniono 37 razy 23

  Nauczka dla liberalnych kapitalistów. Jeśli kiedykolwiek poczujecie brak zasobów, spójrzcie na pana Kulczyk i jej rodzinę. Oni na wszystko zapracowali ciężka praca i talentem, bez koneksji czy układów. Można? Można!
  Po prostu pracowali więcej i wydajniej niż reszta. Tako rzecze Adam Smith.

 • striepo

  Oceniono 33 razy 23

  Autostrada A2 jest najdroższa w Europie. Taniej nawet we Włoszech, Francji i Hiszpanii

  Przypadek? nie sądze

 • krowajagoda

  Oceniono 13 razy 13

  Oj tam . Mogłaby kupić kilkadziesiąt takich. A niejaki Kowalski kupił mieszkanie 2 pokoje za wszystkie swoje oszczednosci i jeszcze 30 lat bedzie spłacać. To jest gigant

 • farcry3

  Oceniono 17 razy 11

  To dziewczyna musiała strasznie ciężko pracować, że ją na niego stać :-) Pewnie po 18h/dobę, nie dojadała, nie dopijała...

 • e_gregor2

  Oceniono 14 razy 10

  To już wiemy czemu podwyżka za przejazd A2

 • Mariusz Sobczak

  Oceniono 16 razy 10

  Widocznie ciągle mało, bo odcinki autostrady znowu zdrożały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX