Dominika Kulczyk kupiła dom w centrum Londynu. Zapłaciła za niego prawie 300 milionów złotych

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie, który kosztował 57,5 milionów funtów, czyli równowartość 295 milionów złotych. Córka Jana Kulczyka jest obecnie najbogatszą Polką.

Jak informuje portal Bloomberg, najbogatsza Polka kupiła dom poniżej jego wartości rynkowej (65 mln funtów). Nieruchomość znajduje się Knightsbridge Garden Square, w okolicach domu handlowego Harrods. Zakupiła go od znanego agenta nieruchomości Mike'a Spinka. Cała transakcja owiana jest aurą tajemniczości - rzecznik Dominiki Kulczyk odmówił komentarza w tej sprawie. 

Bloomberg zauważył, że ożywił się rynek luksusowych nieruchomości w Londynie, gdyż w ostatnich tygodniach doszło do kilku podobny transakcji. W podobnej lokalizacji dom kupił za 200 mln funtów m.in. Cheung Chung Kiu, który działa w branży nieruchomości. 

Dominika Kulczyk. Kim jest najbogatsza Polka?

Dominika Kulczyk posiada majątek w wysokości 9 mld zł, co czyni ją najbogatszą Polką na świecie. Obecnie pełni funkcję prezes Zarządu Kulczyk Foundation, której jest założycielka. Ponadto, pełni funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej Polenergia S.A., spółki będącej liderem w dziedzinie energii odnawialnej. Urodzona w 1977 roku Dominika Kulczyk znana jest zaangażowanie w działalność charytatywną. 

Dominika Kulczyk odziedziczyła fortunę po śmierci ojca znanego miliardera Jana Kulczyka. Podzieliła się z nią wraz z bratem Sebastianem Kulczykiem. W zestawieniu najbogatszych Polek wyprzedza Barbarę Komorowską (2 mld zł), współwłaścicielkę Bakomy oraz swoją matkę Grażynę Kulczyk (1,7 mld zł), która jest kolekcjonerską dzieł sztuki. 

>>> Dowiedz się więcej: Ranking najbogatszych Polek wg "Wprost". Liderka niezagrożona, ostra rywalizacja Lewandowskiej i Chodakowskiej

Więcej o: