Lufthansa kończy współpracę z liniami przejmowanymi przez LOT. "Będzie ciężko zapełnić samoloty"

Lufhansa poinformowała, że kończy współpracę z liniami Condor. Decyzja zapadała po tym, jak niemiecki urząd antymonopolowy wydał zgodę na przejęcie największej niemieckiej linii wakacyjnej przez LOT. Zdaniem branżowych analityków zapełnienie samolotów na długich trasach może być teraz problemem. Na szczęście nowy właściciel ma rok, by znaleźć rozwiązanie.

>>> Zobacz także: LOT chce kupić linie Condor. "Wchodzą w nieznany dla siebie segment rynku"

Zobacz wideo

Lufthansa ogłosiła, że nie będzie już współpracować z liniami Condor. Decyzja zapadła po tym jak największego niemieckiego przewoźnika wakacyjnego przejął LOT. Jak czytamy w portalu Pasazer.com kontrakt nie zostanie zerwany, ale po tym jak wygaśnie, nie będzie już przedłużony.

LOT będzie miał problem, by zapełnić samoloty Condora?

Współpraca Lufthansy i Condora była opłacalna dla obu firm - niemiecki gigant dowoził pasażerów na lotniska we Frankfurcie nam Menem, Monachium i Duesseldorfie. Czarterowy przewoźnik miał dzięki temu klientów na dalekich trasach, a Lufhansa wewnątrz kraju.

Rozstanie może być bolesne, bo 30 proc. pasażerów odbywających loty na długich dystansach wakacyjnym liniom dostarcza właśnie Lufthansa. - Condorowi będzie ciężko zapełnić samoloty - ocenia niemiecki specjalistyczny portal aerotelegraph.com.

Na szczęście dla polskiego właściciela współpraca firm nie zostanie zerwana nagle - na znalezienie rozwiązania jest rok, bo kontrakty wygasają na wiosnę 2021 r.

Lufthansa buduje własną linię turystyczną

Na samym nieprzedłużeniu umów się jednak nie skończy. Lufthansa, której przejąć Condora się nie udało, zamierza stworzyć własnego wakacyjnego przewoźnika. I wykorzystać fakt, że może transportować pasażerów pomiędzy lotniskami.

Harry Hohmeister, prezes lotniczego giganta, zapowiedział też, że "będzie bardzo dokładnie przyglądać się" transakcji pomiędzy LOT-em i Condorem. Stwierdził też, że "jest bardzo ciekaw co ostatecznie Bruksela powie na ten temat".

LOT chce być europejskim gigantem przewozów turystycznych

Przejęcie Condora przez LOT, o którym pod koniec stycznia informował premier Mateusz Morawiecki, ma szansę wkrótce dojść do skutku. Linie są największym w Niemczech przewoźnikiem specjalizującym się w obsłudze biur podróży.

Dzięki przejęciu, LOT może obsłużyć nawet 20 milionów pasażerów rocznie. - LOT i Condor, działające wspólnie w ramach Grupy PGL, będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie, z kluczowymi rynkami w Polsce i Niemczech - informowała Polska Grupa Lotnicza w komunikacie wydanym w styczniu, kiedy ogłoszono decyzję o woli przejęcia niemieckiej spółki.

Więcej o:
Komentarze (198)
Lufthansa kończy współpracę z liniami przejmowanymi przez LOT. "Będzie ciężko zapełnić samoloty"
Zaloguj się
 • enochnuckythompson

  Oceniono 68 razy 60

  Nie bedzie Niemiec pluł nam w twarz... wyglada na to , ze rachunki nowy rzad bedzie placil.
  Moja tylko mala sugestia jest taka :
  1). sprzedac od razu za jakakolwiek cene bo pozniej nikt nie kupi a koszty beda gigantyczne,
  2) winnych zakupu (gigantomanii) ukarac bezwglednie
  Powyzsze nalezy zrobic od razu. Przeciaganie w czasie nic nie pomoze.

 • 99venus

  Oceniono 61 razy 49

  To się skończy wielką klapą.Kolejny sukces gospodarczy PiS?
  Podobno przekop przez Mierzeję Wiślaną będzie kosztował nie 880 milionów a 2 MILIARDY.Polska bogaty kraj.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 49 razy 43

  Spróbujmy dodać, tak z grubsza
  TVP 2 mld
  Przekop 2 mld
  Condor 2,6 mld
  CPK - niby się coś robi, ale nie znamy ani kosztów, ani wyników.
  A samorządom obcina się budżety, bo "rząd" nie ma pieniędzy nawet na łatanie dziur w drogach, że o budowie nowych nie wspomnę ...

 • pablo_spear

  Oceniono 50 razy 40

  Cos czuje ze pisiory chcialy zablysnac kupieniem Condor'a a wyjdzie z tego klapa 🤷‍♂️
  Jak ze wszystkim czego te kato-faszystowskie patole sie dotkna 😫

 • poszukiwany

  Oceniono 44 razy 36

  Znając umiejętności pisbiznesmenów będzie jak zwykle. Proszę zwrócić uwagę, idzie im świetnie wydawanie cudzych pieniędzy i składanie obietnic, zapowiadają gigantyczne inwestycje i powołują do życia firmy które już teraz koszą siano mimo, że trawa jeszcze nie wyrosła. Będzie klapa a wine zwalą na Tuska, Merkel, opozycję, LGBT, ekologów i cyklistów.

 • ssc1

  Oceniono 37 razy 33

  A ludzie dalewj będą umierać na SORach i w szpitalach, bo pisiorki muszą zaspokoić swoja manię wielkości.....
  Primo: każdy chce być wazny i duży
  Secundo: nie każdy potrafi to zrobić - pisiory na pewno nie....

  A za te fantazje niestey zapłacą POLACY... :-(

 • sturm-und-drang

  Oceniono 34 razy 30

  Była bajka o królu, który wszystko, czego się dotknął zamieniał w złoto. Pis zamienia wszystko w gó.... Zarżną tego Condora w rok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX