Kursy walut NBP 29.02. Frank szwajcarski i dolar rekordowo drogie w tym roku [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na sobotę 29 lutego. Jedno euro kosztuje 4,34 zł, z kolei dolar 3,93 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,07 zł, natomiast za funta brytyjskiego - 5,07 zł.

W piątek 28 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania mocno w górę powędrowały wartości euro (o ok 0,60 proc.) oraz franka szwajcarskiego (o ok. 0,50 proc.). Obie waluty śrubują rekordy wartości w tym roku. Druga z nich jest najdroższa od ponad trzech lat, a co gorsze, nic nie wskazuje na to, że negatywny trend mógłby się odmienić. Dolar oraz funt zanotowały natomiast spadki. Co ciekawe, obie waluty w perspektywie tygodnia nieznacznie potaniały. 

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Średnie kursy walut NBP - piątek 28.02.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 2 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus trzęsie rynkami. Rzeź na GPW, a frank najdroższy od lat i wciąż drożeje

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w przyszłym tygodniu?

Największy wpływ na zmiany kursów walut będzie mieć rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa. Widoczne było to w obecnym tygodniu, kiedy to światowe rynki mocno poszły w dół, a wzrastała wartość franka szwajcarskiego uznawanego za "bezpieczną przystań". Początek tygodnia stać będzie pod znakiem wydarzeń ważnych dla euro, gdyż opublikowane zostaną wskaźniki PMI dla największych gospodarek Unii Europejskiej. Wtorek 3 marca również zostanie zdominowany przez wydarzenia związane z euro, gdyż podane do wiadomości zostaną wskaźniki CPI dla UE. Ponadto, w tym dniu opublikowane zostanie PKB kwartalne Szwajcarii, co może wpłynąć na wartość franka. W dalszej części tygodnia szala wydarzeń przechylać się będzie na korzyść wydarzeń związanych z dolarem. Chodzi m.in. o dane dot. bezrobocia w Stanach Zjednoczonych, importu, eksportu czy zarobków za oceanem. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Kursy walut NBP 29.02. Frank szwajcarski i euro rekordowo drogie w tym roku [kurs euro, dolara, funta, franka]
Zaloguj się
 • zet59

  Oceniono 3 razy 1

  złoty padł na pysk... skutek polityki kłamczyńskiego

 • romek_z_warszawy

  0

  Nie waluty wyjątkowo drogie, tylko złoty wyjątkowo tani. WIG też.

 • zet59

  Oceniono 2 razy 0

  złotówka na dnie

 • druga_wieza

  Oceniono 4 razy 0

  Frankowicze są oburzeni wysokim kursem CHF. Chcą mieć prawo zakupu waluty po kursie z 2005 roku. Należy im się, bo w umowie na wywóz śmieci znaleźli zbędny przecinek, czyli umowa jest nieważna.

 • neurasthenik

  Oceniono 1 raz -1

  Dlatego należy być patriotą i wspierać złotego. Byle tchórz potrafi wyciągnąć pieniądze z banku i kupić walutę w kantorze! Kraj dał nam bezpłatną edukację i służbę zdrowia, a my tak u się odwdzięczamy!

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 2 razy -2

  Hahaha ,co dzień złoty się Umacnia prawda pewnie premierze i Kaczyński jesteśmy potęgą , idioci . Medy kiedy Polska przyje EURO WALUTE ZLODZOIEJA .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX