Kursy walut 05.03 o godz. 7. Kurs franka lekko w dół, ale waluta nadal droga [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 5 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,30 zł, natomiast dolar 3,86 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,03 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,97 zł.

W środę 4 marca o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 5 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - środa 04.03.2020 r. [kurs dolara,funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Kursy walut na żywo - czwartek 05.03.2020 r. [kurs dolara, funta,euro, franka]:

Po wczorajszym udanym dniu dla złotówki dziś można zaobserwować uspokojenie na rynku walutowym. Straty z wczoraj udaje się na ten moment odrobić jedynie funtowi, który idzie w górę o 0,82 proc. do poziomu 4,97 zł. Nieznacznie tanieją frank szwajcarski oraz euro. Pierwsza z walut wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie (4,03 zł) - za takowe należy uznać wartości powyżej granicy 4 zł. Natomiast euro powoli wraca do normy. Na ten moment lekko w górę idzie dolar, za którego musimy zapłacić 3,86 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś wydarzy się na rynku walutowym?

Wszystko wskazuje na to, że czwartek będzie spokojnym dniem na rynku walutowym, zwłaszcza dla walut europejskich, dla których nie przygotowano zbyt wiele wydarzeń. Na wartość dolara wpłynąć mogą dane dotyczące bezrobocia. Ponadto, na dzisiaj zaplanowano spotkanie OPEC (Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową). Dla funta natomiast ważne może być przemówienie prezesa Bank of England, Marka Carneya.