Szef PKN Orlen: Będziemy obniżać ceny paliw na naszych stacjach. Pod pewnymi warunkami

PKN Orlen informuje o sporym spadku cen paliw w 2020 roku. Spółka zapowiada także kolejne obniżki i podkreśla, że w Europie tańsze paliwo niż w Polsce jest jedynie w Rumunii. Wpływ na cenę baryłki ropy ma epidemia koronawirusa oraz wojna paliwowa między Rosją a Arabią Saudyjską.

Ceny paliw spadają od początku roku. Orlen podaje, że na jego stacjach benzyna 95 potaniała od początku stycznia o 20 groszy za litr, a olej napędowy jest tańszy o 32 grosze. Spółka podaje, że dostosowuje cenę do sytuacji rynkowej i podkreśla, że zależy jej na sukcesywnym zwiększaniu wolumenów sprzedaży.

Jak twierdzi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie, taniej jest tylko w Rumunii. Dodaje, że jest to nie tylko efektem malejących cen ropy naftowej na światowych rynkach, ale także działań optymalizujących koszty produkcji w kierowanej przez niego firmie. 

Prezes PKN Orlen: Systematycznie będziemy obniżać ceny paliw na naszych stacjach. Pod pewnymi warunkami 

Jak podaje spółka, ceny benzyny czy diesla, są dyktowane przez czynniki makroekonomiczne jak: cena ropy naftowej, giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych, czy relacje kursów walut. Obecnie wpływ na nie ma także koronawirus oraz wojna paliwowa między Rosją a Arabią Saudyjską, która doprowadziła w poniedziałek do spadku cen ropy naftowej na giełdzie w Londynie o 30 proc. Była to największa taka przecena od 1991 roku i pierwszej wojny w Zatoce Perskiej.

W związku z takim obrotem spraw Orlen zapowiada kolejne obniżki cen paliw na stacjach. 

Reagujemy adekwatnie, ale i odpowiedzialnie, pamiętając również o akcjonariuszach. Kierunek zmian wynika z uśrednionych cen tygodniowych, miesięcznych oraz kwartalnych. Mając na uwadze, że tendencja spadkowa cen ropy zostanie utrzymana, a pozostałe czynniki będą stabilne, to systematycznie będziemy obniżać ceny paliw na naszych stacjach

- mówi Daniel Obajtek.

Koronawirus: co trzeba wiedzieć?

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę
Więcej o:
Komentarze (140)
Ropa coraz tańsza, Orlen zapowiada obniżki cen na stacjach. Powodem koronawirus i wojna paliwowa
Zaloguj się
 • lenny102

  Oceniono 41 razy 39

  "Niestety, mimo iz ceny swiatowe polecialy na leb na szyje, mamy zapasy drozej zakupionego surowca i musi potrwac az go wysprzedamy w wyzszej cenie"
  "Niestety, dzis w nocy ceny za barylke ropy podskoczyly o 3% w zwiazku z czym zmuszeni bylismy od rana podniesc ceny paliw".
  Kali ekonomista.

 • cah50

  Oceniono 28 razy 28

  Zdrowia sołtysie z okazji dnia sołtysa !! I nie pieprz bez sensu !!!

 • schwarzeradler

  Oceniono 25 razy 23

  Ja za oknem widzę za Pb 95 1,05 euro a za diesel 0,99 więc ta tabela Orlenu kłamie. To chyba ceny na autostradzie...

 • kaktus47

  Oceniono 24 razy 22

  Co za kłamstwa. Opóźnianie spadku cenna stacjach to biznes o jakim sie nikomu nawet nie śniło. Gdyby po prostu ceny na racjach odzwierciedlały spadki na rynkach to nie musiałby ten kłamca ściemy uskuteczniać. Do tego oczywiście, ze nie tylko spadki na giełdach wywołują „obniżki” ale optymalizacja produkcji. Makaron na uszy. Elektorat PiS i tak nie wie o chodzi wiec te bzdury nie włoży miedzy bajki.

 • west500

  Oceniono 20 razy 18

  Zakłamany gnojek. W Niemczech litr oleju poniżej 1 euro

 • wmr2000

  Oceniono 24 razy 18

  W normalnym kraju o cenach decyduje wolny rynek. U nas wójt Pcimia, który tylko dzięki "dobrej zmianie" uniknął więzienia

 • stanislaw33

  Oceniono 20 razy 16

  czytaj: korzystając z tego że jesteśmy z lotosem prawie monopolistami obniżymy cenę tylko wtedy jak z z zagranicy stacje będą się chciały zaopatrywać....

 • izzy65

  Oceniono 15 razy 15

  Kwa kwa królu Pcimia ....tankujemy u Niemca bo taniej i lepiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX