Kursy walut 26.03 o godz. 7. Frank i dolar nieznacznie w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 26 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,58 zł, natomiast dolar 4,20 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,31 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,97 zł.

We środę 25 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 26 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Średnie kursy walut NBP - środa 25.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Kursy walut na żywo - czwartek 26.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Czwartkowy poranek przynosi pozytywne wieści dla złotego, który aktualnie umacnia się względem wszystkich głównych walut. Najwięcej złotówka zyskuje do funta szterlinga (1,70 proc. w dół) oraz dolara (0,60 proc. w dół). Powinno to cieszyć zwłaszcza w kontekście waluty amerykańskiej, która po wyśrubowania rekordu wartości na poziomie 4,30 zł powoli wraca do bardziej przyjaznych cen. Obecnie za dolara trzeba zapłacić 4,20 zł. 

Nieznaczne spadki wartości notują za to frank szwajcarski (0,16 proc. w dół) oraz euro (0,03 proc. w dół), ale tu również można doszukiwać się pewnych pozytywów, gdyż jest to kolejny dzień kiedy obie te waluty tracą na wartości. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż są one bardzo drogie - euro kosztuje aktualnie 4,58 zł, natomiast frank szwajcarski 4,31 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Dla funta istotne będzie posiedzenie Bank of England, na którym podjęta zostanie decyzja odnośnie stóp procentowych. Ponadto, w czwartek przedstawione zostaną dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o dolara, to na pierwszy plan wysuwają się m.in. informacje o handlu. Dodatkowo przedstawione zostanie będzie PKB Stanów Zjednoczonych, ale za IV kwartał ubiegłego roku, więc do trzęsienia ziemi nie powinno dojść. 

Więcej o: