Kursy walut 30.03 o godz. 7. Frank znów w górę, dolar cały czas tanieje [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 30 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,54 zł, natomiast dolar 4,10 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,29 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,08 zł.

W piątek 27 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 30 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 27.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Cymański: z frankowiczami nie wychodzi nam najidealniej, będziemy musieli się tłumaczyć

Kursy walut na żywo - poniedziałek 30.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po spadkach wartości głównych walut pod koniec ubiegłego tygodnia poniedziałkowy poranek nie podtrzymał tego korzystnego dla złotówki trendu. Na ten moment krajowa walut zyskuje tylko do dolara (w dół 0,30 proc.), który kosztuje 4,10 zł. Jest tym samym najtańszy od ponad 10 dni. Frank szwajcarski oraz euro drożeją natomiast o ok. 0,40-0,50 proc. Europejskie waluty są wyceniane odpowiednio na 4,29 zł oraz 4,54 zł. Nie są to pozytywne wieści dla frankowiczów i nic nie wskazuje na to, że sytuacja miałaby w najbliższej przyszłości ulec zmianie, gdyż frank traktowany jest jako tzw. "bezpieczna przystań". Według własnego rytmu waha się w ostatnich wartość funta szterlinga. Tym razem waluta brytyjska mocne wzrosty wartości (ponad 1 proc. w górę) i trzeba za nią aktualnie zapłacić 5,08 zł - najwięcej od ponad miesiąca. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się dziś na światowych rynkach?

Na wartość euro wpłynąć mogą wskaźniki dotyczące nastrojów w poszczególnych sektorach gospodarki krajów Unii Europejskiej. Ponadto, opublikowane zostaną prognozy wskaźnika CPI dla Niemiec za marzec. Na wartość funta w niewielkim stopniu wpłynąć mogą dane dotyczące rynku kredytowego w Wielkiej Brytanii. 

Więcej o: