Kursy walut 14.04 o godz. 7. Dolar i frank bez zmian, funt mocno w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 14 kwietnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,55 zł, natomiast dolar 4,16 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,31 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,22 zł.

W piątek 10 kwietnia Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 14 kwietnia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - piątek 10.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 14.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

W związku ze świętami Wielkiejnocy NBP po raz ostatni przedstawił kursy walut jeszcze w piątek 10 kwietnia. W tym czasie zamknięte były również światowe rynki. Uspokojenie znalazło przełożenie w wycenie głównych walut, których kursy, mimo okresu czterech dni, praktycznie pozostały niezmienne. Dotyczy to euro (4,55 zł), dolara (4,16 zł) oraz franka szwajcarskiego (4,31 zł). Z tego trendu wyłamał się natomiast funt szterling, który idzie w górę o 0,75 proc. i kosztuje aktualnie już 5,22 zł. Brytyjskiej walucie niewiele brakuje  do szczytu wartości z początku kwietnia, kiedy to znajdowała się o włos od granicy 5,25 zł. 

Zobacz wideo Stan praworządności wpłynie na poziom inwestycji zagranicznych firm w Polsce?

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Wtorek 14 kwietnia można na światowych rynkach uznać jako przetarcie po Wielkanocy, gdyż na ten dzień zaplanowano wyjątkowo mało wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na wycenę walut. Dla wartości dolara istotne mogą być wskaźniki dotyczące cen importowanych oraz eksportowanych. Ponadto, Amerykański Instytut Naftowy opublikuje tygodniowe dane nt. ropy naftowej (ilość w magazynach, prognozowany popyt). 

Więcej o: