Sklepy zmieniają godziny otwarcia po Wielkanocy [Biedronka, Lidl, Kaufland]

W tygodniu przedświątecznym największe sieci handlowe wydłużyły godziny otwarcia sklepów. Po Wielkanocy wracają jednak do normalnego trybu pracy. W jakich godzinach można zrobić w sklepach Lidl i Biedronka?

Od kilkunastu dni sklepy obowiązują liczne środki ostrożności, jak chociażby godziny dla seniorów oraz maksymalna liczba osób znajdująca się jednocześnie w placówce handlowe. Z powodu restrykcji oraz świąt wielkanocnych największe sieci zdecydowały się w ubiegłym tygodniu wydłużyć godziny otwarcia w ubiegłym tygodnia. Od tego tygodnia sieci handlowe wracają do normalnego trybu pracy. 

Sklepy zmieniają godziny pracy po Wielkanocy [Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland] 

Od 14 kwietnia sklepy sieci Biedronka są czynne od godz. 6:00 do 24:00. W niektórych sklepach wciąż będzie można robić zakupy przez całą dobę. W podobnym trybie pracują od sklepy Lidl. Należy pamiętać o tym, że między godz. 3:00 a 4:00 obowiązują w nich przerwy techniczne, w których niemożliwe będzie zrobienie zakupów. 

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją.

Po wydłużeniu czasu pracy w okresie przedświątecznym do normalnego trybu wracają również placówki Netto, które otwarte są odpowiednio od 7:00 do 21:00 oraz od 7:00 do 22:00. W sklepach sieci Aldi i Kaufland zakupy można zrobić od godz. 6:00 do 22:00, natomiast w marketach francuskiej sieci Carrefour od 6:30 do 23:00. 

Sieci oferują możliwość zakupów przez internet 

Popularne sieci handlowe coraz częściej decydują się na wprowadzenie możliwość robienia zakupów przez internet. Od dawna oferowane jest to przez supermarket online Frisco.pl oraz Tesco. Co ciekawe, Kaufland wprowadził opcję sprzedaży gotowych zastawów, w których znajdują się podstawowe produkty spożywcze oraz artykuły higieniczne. W dziesięciu polskich miastach można zamówić zakupy z Biedronki bez wychodzenia z domu. Taką możliwość daje aplikacja Glovo dostępna w sklepach internetowych. 

Więcej o: