Kursy walut 21.04 o godz. 7. Dolar mocno w górę, euro i frank również drożeją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 21 kwietnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,53 zł, natomiast dolar 4,18 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,31 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,19 zł.

W poniedziałek 20 kwietnia Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały dzień. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 21 kwietnia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

 Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 20.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 21.04.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

 Należy zauważyć, że mimo dziennych wahań w wartości poszczególnych walut, to od kilkunastu dni obserwujemy stabilizację na rynku walutowym. Wtorkowy poranek 21 kwietnia jest tego potwierdzeniem. Aktualnie najmocniej wzrasta (0,60 proc. w górę) wartość dolara, za którego należy zapłacić 4,18 zł. Stabilne niewielkie wzrosty wartości (0,20 proc. w górę) notują również euro oraz frank szwajcarski, które kosztują odpowiednio 4,53 zł oraz 4,31 zł. Wciąć bardzo drogi jest funt szterling - on również nieznacznie drożeje. Waluta brytyjska znajduje się zaledwie kilka groszy poniżej tegorocznego szczytu.

Zobacz wideo Wysoka inflacja zjada pieniądze Polaków. Czy będzie jeszcze gorzej?

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Dla franka szwajcarskiego istotny może okazać się bilans handlowy Szwajcarii w marcu. W przypadku euro, na pierwszy plan rzuca się kwietniowy indeks ZEW dla strefy euro oraz Niemiec. Wartość funta może ulec zmianie po prezentacji danych dotyczących bezrobocia oraz zmian w zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii. Dla dolara dzisiejszy dzień zapowiada się spokojnie, gdyż jedynym wydarzeniem dotyczącym walutę amerykańską jest publikacja danych dotyczących sprzedaży nieruchomości w Stanach Zjednoczonych

Więcej o: