Amazon z kolejną nową inwestycją w Polsce. W centrum pod Łodzią zatrudni 100 osób

Amazon zbuduje w Łodzi centrum logistyki e-commerce, w którym zatrudnionych będzie 100 osób. Dzięki temu amerykańska firma po raz kolejny rozszerzy działalność na polskim rynku.

O inwestycji Amazona poinformował "Puls Biznesu". Na razie nie wiadomo, kiedy otwarte zostanie kolejne centrum logistyczne amerykańskiego potentata. Decyzja o dalszym rozwoju na polskim rynku podyktowana jest wzrostem popytu na usługi firmy. Nowa inwestycja będzie także wiązać się z zatrudnieniem 100 osób. Rekrutacja na stanowiska specjalistyczne w obszarach inżynieryjnym, logistyki, IT i HR aktualnie trwa. 

Zobacz wideo Aplikacje do zarządzania finansami

Amazon z kolejną inwestycją. Ostatnie miesiące to spora aktywność firmy na polskim rynku

Amazon z roku na rok zwiększa liczbę swoich placówek w Polsce. Obecnie posiada siedem centrów logistycznych oraz biuro w Warszawie i centrum rozwoju w Gdańsku, zatrudniając około 16 tys. osób. W listopadzie 2019 roku firma otworzyła centra logistyczne w Okmianach oraz Pawlikowicach, również w woj. łódzkim. Docelowo ma być tam zatrudnionych 2 tys. osób. W ubiegłym roku informowano także o planach stworzenia centrum logistycznego e-commerce w Gliwicach, w którym zatrudnionych ma być tysiąc osób. Ich pracę wspierać ma 3,9 tys. robotów. 

Więcej o: