Amazon otworzył nowe centra w Polsce. Firma ma w planach także stworzenie... dwóch murali

Amazon otworzył centra w Okmianach oraz Pawlikowicach pod Łodzią. Docelowo ma w nich pracować 2 tys. osób. Budowa obiektów zajęła kilka miesięcy. Firma zapowiedziała także stworzenie dwóch murali powiązanych z pracą w obu obiektach.

Decyzja o otwarciu dwóch nowych centrów jest wynikową coraz większej popularności Amazona w Polsce oraz w całej Europie.  

Amazon otwiera dwa centra w województwie łódzkim

Mające 60 tys. mkw centrum w Okmianach, będzie odpowiadać za dystrybucję produktów pomiędzy przedsiębiorcami a centrami logistyki. - Dzisiaj ponad 50 proc. produktów dostępnych na naszych stronach internetowych pochodzi właśnie od sprzedawców Amazona. Nasz budynek pracuje nad tym, aby przesyłanie produktów wewnątrz naszej sieci było jeszcze prostsze niż dotychczas - powiedział szef centrum. Obiekt w Pawlikowicach pod Łodzią jest natomiast specjalistycznym oddziałem odpowiedzialnym za dystrybucję płynów i aerozoli. Rekrutacja do obu centrów rozpoczęła się kilka miesięcy, ale osoby zainteresowane wciąż mogą aplikować na poszczególne stanowiska.

Amazon, choć jest firmą globalną, nie zamierza oddzielać się od regionów, w których decyduje się na otwarcie placówek. Dodatkowo, w przypadku nowo otwartych placówek przedsiębiorstwo zamierza stworzyć mural na jednej z ich ścian. Za projekt odpowiadać będą lokalni artyści, w stworzenie wizji zaangażowani będą również sami pracownicy

Amazon coraz bardziej aktywny na polskim rynku

Amazon funkcjonuje w naszym kraju od 2014 r. Od tego czasu przedsiębiorstwo stworzyło 16 tys. miejsc pracy w różnych obszarach, poczynając od IT przez logistykę, a kończąc na inżynierii. Firma posiada w naszym kraju 7 nowoczesnych centrów logistycznych, ale także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro w Warszawie. W I kwartale 2019 r. Amazon odnotował globalny zysk wynoszący 3,56 mld dol. Spółka odnotowała przychód w wysokości 59,7 mld dol., co stanowiło 17-proc. wzrost. 

>>> Dowiedz się więcej: 500 samochodów do wyboru, formalności bez ruszania się domu. Auto na abonament ma ekonomiczny sens?

Zobacz wideo
Więcej o: