Jak bardzo koronawirus uderza w rynek nieruchomości? "Sprzedaż zmalała, ale nie aż tak mocno"

Przez epidemię koronawirusa zakup mieszkania może być utrudniony. Rynek nieruchomości, rozgrzany przed wybuchem pandemii do czerwoności, nie ostygł jednak zupełnie. Bartosz Turek, ekspert HRE Investments, goszcząc w programie "Studio Biznes" wyjaśnił, że gdyby nie było koronawirusa, to mieszkań w ofertach deweloperów mogłoby za braknąć, a ceny znów by wzrosły.
Zobacz wideo Jak mocno koronawirus uderzy w rynek nieruchomości? Łukasz Kijek zaprasza na rozmowę z ekspertem w programie 'Studio Biznes'

Czy rynek nieruchomości na skutek epidemii koronawirusa całkowicie zamarł? Bartosz Turek, ekspert HRE Investments, goszcząc w programie "Studio Biznes" wyjaśnił, że wbrew pozorom spadek sprzedaży nie jest tak duży, jakby może się tego spodziewać.

- Z ostatniego raportu JLL wynika, że w dużych miastach, w siedmiu największych miastach, tych mieszkań do sprzedania jest czterdzieści cztery tysiące. To znaczy, że deweloperzy będą nadal mieli komfortową sytuację - stwierdził.

Czy sytuacja na rynku nieruchomości wróci do normy? Ile trzeba na to czekać

Turek wyjaśnił też kiedy możemy spodziewać na rynku nieruchomości powrotu do sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia pod koniec 2019 roku. Warto przypomnieć, że mieszkania drożały wówczas - w skali roku o kilkanaście procent.

Czy mieszkania przestaną jedynie drożeć, czy też należy spodziewać się spadków cen? Jak głębokie mogą one być? Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl, zaprasza do obejrzenia krótkiej rozmowy.

Czytaj też: Największy kryzys tego pokolenia? Belka: "Morawiecki ma rację, że to będzie coś dramatycznego"

Więcej o:
Komentarze (28)
Jak bardzo koronawirus uderza w rynek nieruchomości? "Sprzedaż zmalała, ale nie aż tak mocno"
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 4 razy 4

  prawda jest taka że Ci co potracili pracę to nie były osoby które kupiłyby mieszkanie w tym roku - czy wy naprawde ludzie myślicie że inwestycje jako inwestycje w mieszkania robili ludzie zatrudnieni jako sprzedawcy w sklepiam , pracownicy salonów fryzjerskich , kelnerzy itp ? ludzie bądzcie poważni

 • matnet77

  Oceniono 3 razy 1

  nie ma i nie będzie żadnych spadków. Mieszkań brakuje to raz. Dwa ludzie z gotówka dalej będą uciekali w bezpieczne inwestycje, szczególnie że nadciąga globalna hiperinflacja.

 • marcin2pl

  0

  Ajtam, gadanie. Krótkoterminowe zmiany, długoterminowo będzie to samo, dlatego jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem mieszkania, to powinien już to robić, jak najszybciej. Osobiście chcę teraz zainwestować w mieszkanie pod wynajem i bardzo podobają mi się mikroapartamenty jak Modern Space w Warszawie.

 • lukkamin

  Oceniono 2 razy 0

  Przestancie juz naganiac. Bank anglii wlasnie oglosil prognoze na ten rok.
  25% recesja w tym kwartale I 14% w calym roku. To bedzie najglebsza recesja w ich historii. Dlugi jakie rzad teraz zaciaga beda spalacaly wnuki. A wy tu codziannie wciskacie ludziom glodne kawalki. Wstyd.

 • dod201701

  Oceniono 3 razy -1

  Niechby szorowało po dnie - zawsze będą mówic, że jest rozgrzany rynek i trzeba kupowac.

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 5 razy -1

  Łabędzi śpiew...
  Zobaczycie ilu z torbami pójdzie za 3 miesiące.

 • fazer5

  Oceniono 3 razy -1

  ale fajne mieszkania na zdjęciu, wszyscy żyją jak w wielkiej rodzinie, można sobie pożyczać sól przez balkon

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX