Ikea będzie w Polsce dostarczać meble do maszyn paczkowych

Ikea planuje wprowadzić nową opcję odbioru mebli oraz innych produktów. Szwedzka sieć zamierza dostarczać zamówienia do maszyn paczkowych.

Jak dowiedział się serwis wiadomoscihandlowe.pl, Ikea zamierza wykorzystać automaty paczkowe "jednej z wiodących firm na polskim rynku". Doniesienia o rewolucyjnych planach potwierdzili również przedstawiciele sieci sklepów meblowych. 

Pracujemy nad wdrożeniem różnych usług dotyczących dostaw ułatwiających klientom wygodne zakupy, zarówno w odbieraniu małych paczek z artykułami z naszego asortymentu wyposażenia wnętrz, jak również myślimy nad rozwiązaniem dopasowanym do wielkości naszych płaskich paczek z meblami. 

- poinformowała w odpowiedzi na zapytanie serwisu Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej Ikea Retail.

Ikea będzie dostarczać meble do automatów paczkowych. Od kiedy? 

Obecnie cała sprawa jest na etapie rozmów z dostawcami automatów. Pewne jest, że pierwsza maszyna stanie przy Ikei na Targówku jesienią 2020 roku. W planach sieci jest dalsze stawianie automatów przede wszystkim przy placówkach handlowych. Działanie w tym zakresie to odpowiedź Ikei na plany rozwoju segmentu e-commerce. 

Zobacz wideo

Ikea zdecydowała się otworzyć wszystkie sklepy w Polsce

4 maja wszedł w życie kolejny etap odmrażania gospodarki. Luzowanie restrykcji dotyczyło m.in. otwarcia galerii handlowych. W związku z tym - po siedmiu tygodniach przerwy - wszystkie stacjonarne sklepy sieci Ikea zostały ponownie otwarte. Klienci odwiedzający placówki handlowe muszą jednak przestrzegać reżimu sanitarnego. Przede wszystkim należy zachować bezpieczną odległość dwóch metrów. Osoby znajdujące się w sklepie muszą posiadać zakrycie twarzy i nosa oraz rękawiczki. Punkty gastronomiczne sieci są nieczynne. 

Więcej o: