IKEA już 4 maja otwiera wszystkie sklepy w Polsce. Będą duże obostrzenia

Szwedzka sieć poinformowała, że 4 maja - po siedmiu tygodniach przerwy - wszystkie jej stacjonarne sklepy zostaną ponownie otwarte. Podczas zakupów klientów będzie jednak obowiązywał szereg ograniczeń i obostrzeń.
Zobacz wideo

Po siedmiu tygodniach przerwy IKEA ponownie otwiera się dla klientów. Od poniedziałku 4 maja będziemy mogli zrobić zakupy w każdym z 11 sklepów stacjonarnych szwedzkiej sieci.

Cieszymy się, że już od 4 maja będziemy mogli ponownie powitać Was w naszych sklepach w Polsce! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zakupy w naszych sklepach były dla Was wciąż komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne

- poinformowała IKEA w komunikacie.

Jak tłumaczy sieć, sklepy będą otwarte w dotychczasowych godzinach, ale klienci muszą liczyć się z obostrzeniami, które związane są m.in. z rządowym rozporządzeniem "w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii". 

Sklepy IKEA otwarte 4 maja, ale z ograniczeniami

Klienci przebywający w sklepach IKEA muszą zachować bezpieczną odległość od siebie, czyli minimum dwa metry. Aby było to możliwe, sieć ma prawo do ograniczenia liczby osób, które w tym samym czasie znajdują się w sklepie. Osoby wybierające się na zakupy muszą również wyposażyć się w zakrywającą nos i usta maseczkę oraz rękawiczki.

Sieć podkreśla, że wózki zakupowe będą dezynfekowane po każdym użyciu. Częściej będą również dezynfekowane tzw. części wspólne, czyli m.in. ekrany dotykowe. Poza tym, czasowo zamknięta będzie większość punktów gastronomicznych (restauracje, kawiarnie i bistro).

Etapy odmrażania gospodarkiEtapy odmrażania gospodarki KPRM

Rusza drugi etap odmrażania gospodarki

4 maja rząd rozpoczyna drugi etap odmrażania polskiej gospodarki. Jedna z najistotniejszych (i najbardziej wyczekiwanych) zmian to otwarcie galerii handlowych, co nastąpi już w poniedziałek 4 maja. Zarówno klienci, jak i przedsiębiorcy muszą jednak liczyć się z szeregiem obostrzeń.

Również 4 maja działalność wznowić mogą hotele i inne obiekty noclegowe, przy czym wciąż ograniczona ma być działalność restauracji hotelowych. Posiłki mogą być wydawane gościom jedynie do pokoju. Hotelowe siłownie, baseny czy salony spa muszą pozostać zamknięte.

Więcej o: