Kursy walut 11.05 o godz. 7. Euro, dolar i frank tracą na wartości [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 11 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,55 zł, natomiast dolar 4,20 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,32 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,21 zł.

W piątek 8 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 11 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - piątek 08.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Tarcza antykryzysowa za 100 mld zł. Borys: Nie jest to ślepy dodruk pieniądza

Kursy walut na żywo - poniedziałek 11.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Początek tygodnia nie przyniósł rewolucji na rynku walutowym, natomiast jest jego pozytywnym rozpoczęciem. Na ten moment wszystkie główne waluty notuje spadki wartości. Największe dolar (o 0,30 proc. w dół), za którego trzeba aktualnie zapłacić odpowiednie 4,20 zł. Frank oraz euro przy obecnej wartości notują niemal niezauważalne spadki wartości (o 0,20 proc. w dół). Nie są to do końca pozytywne wieści w przypadku pierwszej z walut, gdyż wyceniany na 4,32 zł frank wciąż znajduje się niebezpiecznie blisko tegorocznego szczytu wartości. Jeśli chodzi o funta szterlinga, to ten od ponad miesiąca, utrzymuje się, z niewielkim odchyleniami, na wysokim poziomie 5,20 zł.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

11 maja zapowiada się jako wyjątkowo spokojny początek tygodnia na rynku walutowym, gdyż dzień ten nie obfituje w wydarzenia, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na kursy walut. Dla euro istotne może okazać się przemówienie Merscha z Europejskiego Banku Centralnego, a także dane dotyczące produkcji przemysłowej we Włoszech. Ich prezentacja może pomóc oszacować skalę kryzysu, jaki dotknął jedną z głównych gospodarek strefy euro.