Qatar Airways rozda 100 tys. darmowych biletów dla medyków. Nagroda za walkę z koronawirusem

Pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na wyjątkowy prezent od linii lotniczej Qatar Airways. Firma zapowiedziała, że osoby walczące z pandemią koronawirusa, będą mogły odebrać vouchery na lot w obie strony.
Zobacz wideo Jakie procedury dotyczące wirusów w samolotach?

Jak podaje portal traveldailymedia.com katarskie linie lotnicze chcą rozdać w sumie 100 tysięcy darmowych biletów lotniczych. Z oferty mogą skorzystać pracownicy służby zdrowia, którym przysługują dwa bilety w Klasie Ekonomicznej (dla siebie i osoby towarzyszącej) w obie strony. Dodatkowo mogą liczyć na 35 proc. zniżki w sklepach wolnocłowych na Międzynarodowym Lotnisku Hamad w Doha w Katarze.

100 tysięcy darmowych biletów Qatar Airways dla medyków

Qatar Airways chcą w ten sposób podziękować pracownikom służby zdrowia. Linia uważa, że dzięki promocji, medycy i ich rodziny będą mogli udać się na zasłużone wakacje. "Dziękujemy wszystkim pracownikom służby zdrowia na całym świecie. Wasze ogromne wysiłki i niesamowita wytrzymałość dały nam nadzieję w czasach niepewności" - napisano w oświadczeniu spółki.

Z promocji skorzystać mogą pracownicy zawodów medycznych: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, technicy laboratoryjni czy badacze klinicznym. Aby otrzymać darmowe bilety osoby te muszą wypełnić formularz na stronie internetowej przewoźnika. Pula dostępnych biletów to 100 tysięcy sztuk - mogą ubiegać się o nie medycy z całego świata. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Przed lotem osoby te będą musiały obowiązkowo pokazać oryginalną legitymacje medyczną, w której wyraźnie określony jest zawód. Czas wysyłania zgłoszeń trwa od 12 maja do wyczerpania się limitu biletów. Loty muszą być zarezerwowane od 12 maja do 31 lipca, a podróż może odbyć się między 26 maja, a 10 grudnia 2020 roku.

Więcej o: