Skyliner na końcowym etapie prac konstrukcyjnych. To będzie jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie

Skyliner będzie jednym z najwyższych wieżowców w Warszawie. Budowa jest na etapie kończenia prac konstrukcyjnych. Do osiągnięcia docelowej wysokości budynku zostało zaledwie 10 metrów.

Jak informują branżowe portale, m.in. Urbanity i Property News, wieżowiec Skyliner niemal osiągnął swoją docelową wysokość. Obecnie mierzy on 185 metrów, co oznacza, że pozostało jedynie 10 metrów do ukończenia prac konstrukcyjnych. Po ich zakończeniu, gdy Skyliner osiągnie docelowe 195 metrów wysokości, przez krótki czas będzie trzecim najwyższym budynkiem w Warszawie, licząc do dachu (czwartym, jeśli liczyć jego najwyższy punkt). Miejsce to jednak szybko straci przez Varso Place, już niedługo najwyższy budynek w Polsce, który - jak Skyliner - ma zostać otwarty w 2020 roku. 

Obecnie w biurowcu Skyliner prowadzony jest najtrudniejszy etap prac przy elementach konstrukcyjnych, czyli budowa ściany wspornikowej zwanej "pióropuszem". Jej wysokość ma wynosić 20 metrów, wykonana jest z żelbetu i będzie w całości pokryta szklaną elewacją. Ponadto trwają już prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz biurowca.

Wykonujemy obecnie wymagające żelbetowe stropy skośne dachu budynku oraz ścianę 'pióropusza', a do pełnej wysokości biurowca zostało nam 10 metrów. Kończymy też szklaną fasadę elementową w miejscach, gdzie wykonaliśmy już ściany attykowe. We wnętrzach prace wykończeniowe i instalacyjne obejmują już cały budynek. Reprezentacyjny hol główny jest obecnie szczelnie zabudowany wysoką na 12 metrów platformą, z której montowane są instalacje nadsufitowe i docelowy sufit listwowy

- mówi Karol Puszerkiewicz, dyrektor kontraktu Warbud S.A.

Skyliner prawie gotowy. Można wejść do środka i zobaczyć showroom

Budynek umiejscowiono na działce przy rondzie Daszyńskiego. Na trzydziestu kondygnacjach znajdzie się 45 433 mkw. powierzchni biurowej. Można już zobaczyć, jak wygląda środek biurowca, ponieważ wykonawca, firma Karimpol udostępniła wirtualny showroom. Można go obejrzeć pod TYM adresem.

Zobacz wideo Ptaki giną przez wieżowce. W Polsce miliony rocznie