Prawo jazdy 2020. W testach pojawią się nowe pytania. Czego będą dotyczyć?

W testach na prawo jazdy pojawi się blisko 200 nowych pytań. Będą dotyczyć zmian w ruchu drogowym wprowadzonych w grudniu 2019 roku. Na egzaminie teoretycznym może pojawić się pytanie m.in. o "jazdę na suwak".

"W egzaminie teoretycznym pojawiło się 200 nowych pytań: 39 dotyczy tworzenia tzw. korytarza życia i jazdy na suwak, a 177 odnosi się do innych zagadnień (pieszych, pierwszeństwa, sygnalizacji świetlnej)" - czytamy w Rzeczpospolitej. Na stronie Ministerstwa Infrastruktury znajduje się zaktualizowana 11 maja baza ponad 3270 pytań. Przepisy regulujące wyżej wymienione zagadnienia zostały wprowadzone w grudniu 2019 roku, więc na przyswojenie wiedzy w tym zakresie było ponad pięć miesięcy. 

Zobacz wideo Za którym razem zdałaś/eś prawo jazdy?

Prawo jazdy 2020. Jak wygląda egzamin teoretyczny? 

Dziennik opisuje również, jak wygląda egzamin teoretyczny. Trwa on 25 minut i obejmuje 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej odpowiedniej dla kategorii prawa jazdy. W pytaniach tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Można za nią otrzymać od 3 do 1 punkt w zależności od wagi pytania.

"W części podstawowej jest 10 pytań za 3 punkty, 6 pytań za 2 punkty i 4 pytania za 1 punkt. W części specjalistycznej: 6 pytań za 3 punkty, 4 za 2 punkty i 2 za 1 punkt. Maksymalnie można uzyskać 74 punkty. Aby zdać egzamin teoretyczny, trzeba zdobyć ich co najmniej 68" - czytamy także. 

Przypominamy, że w związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki od 22 kwietnia urzędy realizują więcej zadań. Zmiany dotyczą m.in. ponownej możliwości rejestrowania samochodów oraz odbierania prawa jazdy. 

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: