Sejm przyjął część poprawek Senatu do tarczy antykryzysowej 3.0. Ustawa trafi teraz do prezydenta

Sejm przyjął 40 z 87 poprawek do tarczy antykryzysowej 3.0, które zgłosił wcześniej Senat. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta. Posłowie zdecydowali o przyjęciu m.in. poprawki dotyczącej ulgi w składkach na ZUS dla samozatrudnionych.

W czwartek wieczorem Sejm przyjął część senackich poprawek do trzeciej odsłony tarczy antykryzysowej. To pakiet nowelizacji około 40 ustaw, zawierający między innymi dalsze propozycje pomocy dla gospodarki w związku z koronawirusem.

Zobacz wideo Wiceminister rozwoju wyjaśnia, kto będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego [Studio Biznes odc. 37]

40 senackich poprawek znalazło się w tarczy antykryzysowej 3.0. Jedna z nich dotyczy samozatrudnionych

W głosowaniu, które odbyło się w dwóch blokach, posłowie zdecydowali o przyjęciu 40 senackich poprawek, w tym 27 o charakterze merytorycznym. Odrzucono 47 zmian wprowadzonych przez izbę wyższą parlamentu.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Sejm zgodził się na wprowadzenie do ustawy m.in. zmiany dotyczącej ulgi w składkach na ZUS dla osób samozatrudnionych, które w lutym uzyskały dochód do 7 tys. zł. W ostatecznej wersji "luty 2020 r.", który miał być w tym przypadku miesiącem odniesienia, zastąpiono "pierwszym miesiącem, za który jest składany wniosek o zwolnienie z opłacania składek". Sejm nie poparł natomiast propozycji Senatu, by z tarczy antykryzysowej 3.0 wykreślić zapisy mówiące o nowym sposobie wyboru prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. 

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: