Biedronka wprowadza sporą nowość. W wybranych sklepach mięso kupimy "od ręki"

Biedronka sukcesywnie zwiększa liczbę sklepów, w których funkcjonuje lada mięsna. Pod koniec stycznia bieżącego roku takie rozwiązanie działało w ponad 100 sklepach.

Jak podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl, na razie rozwiązanie znajdziemy z 113 z 3000 sklepów pod szyldem Biedronki. Sukcesywne wprowadzanie lad mięsnych to realizacja projektu zapowiedzianego w październiku 2019 roku. Lady pojawią się w tych sklepach, w których będzie miało to uzasadnienie biznesowe. Co ciekawe, pierwsze podejście do ich wprowadzenia robiono już w 2014 roku, ale wtedy pomysł okazał się fiaskiem. 

Zobacz wideo Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Jak uderzy to w pracowników tego sektora?

Biedronka z ladą mięsną. Gdzie można znaleźć takie sklepy?

Stoiska mięsne w sieci Biedronka wyglądem oraz funkcjonalnością niczym nie różnią się od tradycyjnych lad mięsnych bardzo popularnych w marketach wielkopowierzchniowych czy sklepach typu Społem. Dzięki nim klienci będą mogli wybrać oraz kupić artykuły spożywcze na wagę. Wprowadzenie tego rozwiązania nie oznacza jednak rezygnacji z rozwiązań stosowanych dotychczas, czyli mięsa i wędlin paczkowanych. Wciąż będą one dostępne w sklepach sieci - także tych z ladami.

Najwięcej placówek z nowym rozwiązaniem można znaleźć w Warszawie (10 sklepów) oraz Wrocławiu (4). Sieć nie ogranicza się jednak do większych miast. Lady znajdziemy m.in. w sklepach w Sędziszowie Małopolskim, Unisławie czy Łasinie.  

Biedronka. Zakupy możliwe również w niedzielę

Popularna sieć handlowa coraz bardziej rozwija swój segment e-commerce. Kilka miesięcy temu we współpracy z Glovo wprowadzono możliwość dowozu produktów bezpośrednio do klientów. Taka usługa dotyczy 200 sklepów w 16 miastach Polski. Co ciekawe, zakupy w ten sposób można zrobić również w niedzielę. Temu rozwiązaniu, pod kątem ewentualnego łamania przepisów o zakazie handlu, miała się przyjrzeć Państwowa Inspekcja Pracy.

W odpowiedzi na zarzuty Biedronka wystosowała komunikat, w którym zaznacza, że "współpraca z Glovo zakłada sprzedaż produktów online właśnie w ten sposób, zgodnie z regulaminem Sklepu Internetowego Biedronka określającym zasady zawierania umów sprzedaży na odległość pomiędzy klientami a siecią Biedronka. W niedziele niehandlowe, zgodnie z przepisami prawa, nasze sklepy stacjonarne pozostają zamknięte dla klientów". 

Więcej o: