Biedronka idzie za ciosem. Zakupy online wraz z dostawą w każdą niedzielę. W 16 miastach

Od 10 maja Biedronka zacieśnia współpracę z Glovo. Dzięki temu zakupy online w sklepach popularnej sieci handlowej będą możliwe również w niedziele.

Biedronka wprowadziła zakupy przez aplikację Glovo stosunkowo niedawno, bo w ubiegłym miesiącu. Takie rozwiązanie okazało się sporym sukcesem, więc obie strony zdecydowały się zacieśnić współpracę.

Zobacz wideo

Biedronka. Zakupy również w niedziele 

Od 10 maja zakupy w Biedronce przy pomocy smartfona będzie można robić również w każdą niedzielę. Na razie opcja ta wraz z dostawą możliwa będzie (przez siedem dni w tygodniu) na terenie 16 miast w Polsce. Chodzi o: Warszawę, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Gdynię, Sopot, Płock, Rzeszów, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn i Lublin.

- Ta forma zakupów staje się coraz bardziej popularna, dlatego też intensyfikujemy współpracę z Glovo. Chcemy być dostępni dla naszych klientów w różnych formach każdego dnia, aby mogli dokonywać komfortowych zakupów także bez wychodzenia z domu - powiedział Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny w sieci Bieronka. 

Takie rozwiązanie może okazać się przełomowe dla sieci dyskontów. Z racji zakazu handlu w niedziele placówki tradycyjne wielkich sklepów muszą być zamknięte. Współpraca z Glovo pozwala natomiast na osiąganie zysku również w dzień potencjalnie niehandlowy. 

Biedronka współpracuje z Glovo. Jaką popularnością cieszy się aplikacja? 

Liczba placówek sieci Biedronka realizujących dostawy e-zakupów w systemie Glovo przekroczyła 200 w 16 polskich miastach. Znajduje się w niej blisko 1500 produktów spożywczych bądź kosmetycznych. Aplikacja cieszy się sporą popularnością w dużych miastach - Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. W planach jest dalsze rozwijanie tej kooperacji. 

Więcej o: