Jak wybrać nowe mieszkanie w czasach koronawirusa? Pomysłem jest wirtualny spacer

Epidemia koronawirusa nie ułatwia sprzedaży i zakupu nieruchomości. Jak bezpiecznie obejrzeć mieszkanie? Jarosław Krawczyk, ekspert serwisu OtoDom, goszcząc w programie "Studio Biznes" opowiedział o najnowszych osiągnięciach technologii, które to ułatwiają. Są na tyle wygodne, że najprawdopodobniej zostaną z nami nawet kiedy będziemy już mogli bezpiecznie się przemieszczać. Z jakiego powodu?
Zobacz wideo Jak wybrać nowe mieszkanie w czasach koronawirusa? Pomysłem jest wirtualny spacer

Transakcje na rynku nieruchomości w dobie epidemii koronawirusa nie należą do najłatwiejszych. Czy są jednak sposoby, by upatrzone mieszkanie obejrzeć w bezpieczny sposób?

Jarosław Krawczyk, ekspert serwisu OtoDom, gość programu "Studio Biznes", wyjaśnił, że kupić lub sprzedać mieszkanie można, a pomaga w tym nowoczesna technologia.

- Fajną opcją jest wirtualny spacer. On się w tej chwili upowszechnia. W serwisie OtoDom mamy ich 4400, a jeszcze kilka dni temu było ich o połowę mniej. Ilość mieszkań, które można oglądać - przynajmniej wstępnie - nie ruszając się z domu, rośnie lawinowo - stwierdził Krawczyk.

Jak kupić mieszkanie w dobie epidemii koronawirusa? Nie trzeba wychodzić

Ekspert OtoDom wyjaśnił, że stosowanie takiej techniki pozwala na wstępną selekcję nieruchomości. - Nawet, gdy już będziemy mogli się poruszać, to te wirtualne spacery z nami pozostaną - stwierdził.

Wirtualne wycieczki powstają przy użyciu sprzętu, który trafił do pośredników. Rozwiązanie jest wygodne zarówno dla kupujących jak i sprzedających. - Zdjęcia czasami przekłamują. Czasami się zdarzało, że tuż po wejściu do jakiegoś mieszkania wiedziałem, że nie jest dla mnie. Dzięki wirtualnemu spacerowi też mogę się tego dowiedzieć - stwierdził Krawczyk wyjaśniając, że wirtualna wycieczka pozwala oszczędzić czas.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (5)
Jak wybrać nowe mieszkanie w czasach koronawirusa? Pomysłem jest wirtualny spacer
Zaloguj się
 • matamzimu

  Oceniono 3 razy 1

  kurde, nie chce mi się oglądać....wie ktoś czy na takim 'spacerze' widać jak się winkle rozłażą i jaki tynk ma odchył od pionu czy to taka rozszerzona wizualizacja?

 • lilicziczi

  Oceniono 2 razy 0

  Oj, chyba ogromny zastój w interesie, że takie artykuły na pierwszą stronę... Już bez przesady, że zakupy można zrobić a niebezpieczne jest oglądanie mieszkania ;)

 • donek2010

  Oceniono 1 raz -1

  wstrzymać się kilka miesięcy i kupić 10% taniej. Jesteśmy na szczycie górki i ceny zaczynają powoli spadać.

 • pawelkrk2

  Oceniono 3 razy -1

  Przykłąd tkiego wirtualnego spaceru w super jakości www.K2wnetrza.pl/ojcowska2

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX