CDP to firma wywodząca się z CD Projekt, a zbieżność nazw nie jest przypadkowa. Jeszcze do 2012 roku firmy te działały razem, jako jedno przedsiębiorstwo. CDP (jeszcze jako CD Projekt) od połowy lat 90. zajmował się dystrybucją gier wideo, co czyni go najstarszą taką firmą w Polsce. Niestety pod koniec stycznia przedsiębiorstwo zaczęło mieć poważne problemy, które doprowadziły do grupowych zwolnień, mniej więcej połowy załogi. Pod koniec 2019 roku w firmie pracowało 30 osób. CDP jednak zaprzeczało, jakoby powodem kłopotów miało być przesunięcie premiery Cyberpunk 2077, której to gry firma miała być dystrybutorem. Wniosek o upadłość złożono trzy miesiące po grupowych zwolnieniach, pod koniec kwietnia 2020 roku.
Jak informuje "Puls Biznesu", dokładnie miesiąc zajęło Sądowi Rejonowemu w Warszawie rozpatrzenie wniosku upadłościowego CDP. Majątek firmy, który został zabezpieczony już wcześniej, zostanie teraz sprzedany przez syndyka masy upadłościowej. CDP nie podało do informacji, jaka jest wartość majątku.
Środki uzyskane ze sprzedaży mienia przeznaczone zostaną na spłatę długów przedsiębiorstwa. Rolę sędziego komisarza będzie pełnił Piotr Bartosiewicz, a jego zastępcą został Jarosław Zarębski. Na syndyka CDP wyznaczono Krystiana Tkacza.
CDP miało zająć się dystrybucja w Polsce najnowszej produkcji CD Projekt, tj. Cyberpunk 2077. Mimo kłopotów dystrybutora już w styczniu polskiego studio zaznaczało, że wszystkie zamówienia przedpremierowe złożone w upadłej firmie, zostaną zrealizowane. Na początku marca na forum CD Projekt poinformowano użytkowników, że dystrybucję Cyberpunk 2077 w Polsce przejmuje Cenega.