Biedronka. Gang słodziaków powraca. Tym razem w wersji eko. Co będzie można kupić?

Z okazji Światowego Dnia Środowiska obchodzonego 5 czerwca Biedronka zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży książkę o Słodziakach w wersji eko.

Gang Słodziaków od kilku lat podbija serca najmłodszych. Tym razem sieć Biedronka zdecydowała się wykorzystać pluszaki w celach edukacyjnych. Dzięki przygód opisanych w książce dzieci będą mogły poznać, jak istotne jest dbanie o środowisko. 

Zobacz wideo Jak prowadzić biznes w czasie pandemii? Rozmowa z ekspertem OLX

Biedronka. Gang Słodziaków powraca w wersji eko. Co będzie można kupić?

Z okazji Światowego Dnia Środowiska obchodzonego 5 czerwca na półki sklepowe trafiła książka o Słodziakach. Tego dnia w ramach promocji można zakupić ją za 1 zł przy zakupach za minimum 149 zł. Co więcej, 1 zł z każdej książki sprzedanej 5 czerwca zostanie przekazana na rzecz Stowarzyszenia Czysta Polska, organizatora akcji Czyste Tatry. Normalna cena książki to natomiast 9,99 zł.

W książce za pomocą przygód postaci z Gangu Słodziaków poruszone zostaną takie tematy, jak segregacja odpadów, odpowiednie zachowanie w lesie czy problemu smogu. Celem działania jest propagowanie wśród najmłodszych odpowiednich wartości.

- Bardzo się cieszę, że Słodziaki podjęły tak ważny temat. Edukacja najmłodszych przez działania Słodziaków wynika z podejścia Biedronki do kwestii dobrostanu środowiska naturalnego, który jest jednym z naszych filarów odpowiedzialności społecznej biznesu. Realizujemy podjęte zobowiązania między innymi poprzez np. przekazywanie niesprzedanej żywności, segregowanie odpadów czy też wspieranie organizacji społecznych - mówi Sylwia Krzyżycka, dyrektor działu ochrony środowiska w sieci Biedronka.

>>> Czytaj też: Światowy Dzień Ziemi. W czerwcu premiera niezwykłego filmu "Można panikować". Bohaterem polski fizyk

Więcej o: