Światowy Dzień Ziemi. W czerwcu premiera niezwykłego filmu "Można panikować". Bohaterem polski fizyk

Film "Można panikować" w reżyserii Jonathana L. Ramseya , który powstał z okazji Światowego Dnia Ziemi będzie dostępny na YouTube od 1 do 7 czerwca 2020 roku. Jego zwiastun można oglądać od ponad miesiąca.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia w równonoc wiosenną. Jego ideą jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz przypominanie, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Wiele inicjatyw związanych z obchodami Dnia Ziemi ma charakter oddolny oraz charytatywny.

Zobacz wideo Jak firmy, które przeniosą się do internetu, mogą zdobyć w OLX "1000 zł na start"?

Film "Można Panikować" dostępny na YouTube od czerwca 

Jedną z takich szczytnych oraz poruszających akcji jest film "Można Panikować" wyreżyserowany przez Jonathana L. Ramseya. Prace nad nim trwały od ponad roku. Produkcja będzie dostępna na YouTube od 1 do 7 czerwca 2020 roku

"Można panikować" to portret 62-letniego fizyka atmosferycznego prof. Szymona Malinowskiego, dyrektora Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Bada on zjawiska, które prowadzą do zmian klimatycznych. Od wielu lat ostrzega o nadchodzącym zagrożeniu związanym z kryzysem klimatycznym, a także edukuje innych. W filmie ukazany jest moment, w którym człowiek ten musi zmierzyć się z osobistą tragedią. 

"Zachęcamy Was do chwili refleksji na temat zmian klimatycznych, które są coraz bardziej alarmujące" - czytamy w jego zapowiedzi, która dostępna jest od 21 kwietnia na kanale YouTube Ramsey United. To tam pojawi się wraz z początkiem czerwca jego pełna wersja. Film będzie dostępny w polskiej oraz angielskiej wersji językowej. 

 

Więcej szczegółów na jego temat można znaleźć na Fanpage'u MoznaPanikowacFilm bądź stronie internetowej www.moznapanikowac.pl

Więcej o: