Bon turystyczny 500 plus na wakacje. Na co będzie można go wydać?

Adam Bielan potwierdził potwierdził plany wprowadzenia bonu turystycznego przed nadchodzącymi wakacjami. - Oczywiście beneficjentem tego programu będzie również polska branża turystyczna, bo te środki to nie będzie gotówka - powiedział szef sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

Mimo licznych zapowiedzi ze strony minister rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz prezydenta RP Andrzeja Dudy, nadal nie wiadomo, w jakiej formie oraz czy w ogóle wprowadzony zostanie bon turystyczny. Początkowo świadczenie w wysokości 1000 zł mieli otrzymać wszyscy zatrudnieni na umowie o pracę, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej, ostatnio pojawiła się wizja podobnego turystycznego świadczenia, ale tylko dla rodzin z dziećmi i wysokości 500 zł.

Bon turystyczny 500 plus. Jak będzie wyglądać? Na co będzie można go wydać?

Wprowadzenie bonu 500 plus zapowiedział Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Stalowej Woli. Bon turystyczny ma być wykorzystywany na wyjazdy turystyczne, kolonie czy wczasy. Więcej szczegółów ma być przedstawionych w najbliższych dniach. 

-Jesteśmy z tym już prawie gotowi i mam nadzieję, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, dzieci, młodzież będzie możliwe, że te pieniądze ułatwią życie rodzinom i, że trafią do polskiej branży turystycznej w trudnych dla niej czasach kryzysowych - powiedział prezydent.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Taką wizję projektu pomocy potwierdził również w audycji Programu 1 Polskiego Radia Adam Bielan. Szef sztabu prezydenta zaznaczył, że bon ma zostać wprowadzony jeszcze w te wakacje. 

Wszystkie osoby posiadające dzieci będą mogły z tego bonu skorzystać. Oczywiście beneficjentem tego programu będzie również polska branża turystyczna, bo te środki to nie będzie gotówka. To będą środki, które będzie można wykorzystać tylko w Polsce, w polskich firmach turystycznych, w hotelach, w całym biznesie turystycznym

- dodał Bielan. 

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób ma wyglądać bon turystyczny według wizji prezydenta Andrzej Dudy. Szczegóły nt. mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu. 

Więcej o: