Odpromienniki, czapeczki, kryształy. Produkty "chroniące"przed 5G nawet za 7,5 tys. zł w sieci

Jedne oferty brzmią jak żart, inne są śmiertelnie poważne. Jedno jest pewne - sieć zalewają produkty, które mają chronić przed technologią 5G. Do wyboru są zarówno kryształy, jak i odpromienniki i... foliowe czapki.

Niektórzy postanowili wykorzystać strach przed technologią 5G i rozpowszechniają produkty, które rzekomo mają przed nią chronić. Na portalach aukcyjnych i w serwisach ogłoszeniowych pojawiły się setki ofert, z których niestety tylko niewielka część wygląda jak świadomy żart.

Czapeczka z folii, odpromiennik. A może kryształ. Produkty, które "chronią" przed 5G

Nie wszystkie oferty brzmią poważnie. - Do sprzedania zestaw dwóch czapek zabezpieczających przed szkodliwym działaniem technologii 5G. Ale to nie wszystko! Ta specjalistyczna czapka blokuje nie tylko promieniowanie 5G, ale także zabezpiecza przed promieniowaniem mikrofalowym z nadajników stacji GSM, 3G, 4G, routerów Wi-Fi, laptopów oraz telefonów komórkowych - zachwala jeden ze sprzedawców foliowej czapki, która wygląda, jakby była zrobiona ze zwykłej kuchennej folii aluminiowej.

Czapka 5GCzapka 5G Allegro Lokalnie

Kolejna oferta brzmi już zdecydowanie poważniej. Dotyczy "odpromiennika kwarcowego". - Jako naturalne energetyki kryształy te mogą być wykorzystane jako odpromienniki chroniące przed szkodliwymi falami elektromagnetycznymi z różnego rodzaju odbiorników, jaki i do energetyzacji wody - tzw. aktywacji wody w celu polepszenia jej wpływu na organizm i przeniesienia "dobrej energii" do wnętrza - twierdzi sprzedawca.

Odpromiennik 5GOdpromiennik 5G OLX

Najtańsze odpromienniki, kosztujące kilkanaście złotych, przykleić można na... telefon. "Odpromiennik emituje ponad 2500 jonów ujemnych" - zachwala sprzedawca.

Urządzenia, które mają chronić przed skutkami promieniowania, kosztują czasami całkiem sporo. Ekspozymetr "do ciągłego monitorowania narażenia na pola elektromagnetyczne (w tym 5G)" wyceniony został przez sprzedawcę na aż 7500 zł. Jest to urządzenie, które ma wykrywać poziom promieniowania elektromagnetycznego. W tym wypadku uwagę zwraca jednak cena.

Zobacz wideo Przez teorię spiskową zniszczono już kilkadziesiąt masztów sieci 5G. Wiceminister: brednie i głupota

Czy 5G może być szkodliwe dla zdrowia? "To dokładnie to samo pole elektromagnetyczne, co radio"

Kwestia szkodliwości 5G jest podnoszona przez przeciwników technologii. Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk, goszcząc w programie "Studio Biznes", wyjaśniła, że sieć piątej generacji jako standard telefonii mobilnej z punktu widzenia zjawisk fizycznych, czyli tych, na których buduje się tę obawę, nie różni się niczym od sieci czwartej generacji, czyli LTE, od sieci trzeciej generacji.

- To dokładnie to samo pole elektromagnetyczne, te same fale elektromagnetyczne, na których działa też telewizja, na których działa radio, które są światłem - dodała.

Czytaj też: 5G, Bill Gates i koronawirus. O co chodzi? Skąd wzięły się zarzuty w stosunku do miliardera?

Pod koniec maja w Łodzi doszło do podpalenia dwóch nadajników telekomunikacyjnych. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji opublikowała komunikat, w którym wezwała do ścigania przestępców niszczących instalacje i szerzących dezinformację.

Więcej o: