Bill Gates skomentował teorie spiskowe o szczepionce na koronawirusa. "Nie mam nic wspólnego z mikroczipami"

Bill Gates skomentował teorie spiskowe na jego temat, które są przerażająco popularne wśród Amerykanów. Miliarder i filantrop odciął się od teorii spiskowych, stwierdzając, że są tak głupie, że ciężko im zaprzeczyć. Jego fundacja zadeklarowała przekazanie darowizny o wysokości 1,6 mld dolarów na Sojusz Szczepionkowy Gavi.

Bill Gates, pomimo, a może właśnie ze względu na swoją działalności filantropijną i charytatywną, jest głównym bohaterem teorii spiskowych z ostatnich miesięcy. Pojawienie się koronawirusa w połączeniu z jego wysiłkami na rzecz tworzenia szczepionek, ostrzeżeniami w sprawie pandemii - które wysuwał już parę lat temu - to dobra pożywka dla osób szukających konspiracji. Gatesowi zarzuca się zamiary depopulacji, a to wszystko połączono z wprowadzaniem sieci 5G. Temat ten poruszaliśmy już na łamach naszego portalu m.in. pod TYM adresem.

Miliarder postanowił odnieść się do tych doniesień osobiście.

Zobacz wideo Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]

Bill Gates zaprzecza teoriom spiskowym, nazywając je tak głupimi, że ciężko im zaprzeczyć

Jak donosi Business Insider, w zeszłą środę Bill Gates odbył rozmowę telefoniczną z mediami. Gates powiedział w niej, że nigdy nie był zaangażowany sprawę mikroczipów. Teorie spiskowe jego zdaniem są tak głupie lub dziwnie, że trudno im zaprzeczać.

Gates odniósł się także do badań Yahoo News and YouGov, nazywając je "nieco niepokojącymi". Badania te wskazują, że aż 28 proc. Amerykanów uważa, że teorie spiskowe są prawdziwe. Ponadto takie zdanie ma 44 proc. republikanów i 50 proc. widzów stacji Fox News. Wystarczy porównać to do widzów stacji MSNBC (61 proc. z nich uważa, że teorie te są fałszywe), by zobaczyć, jak dużą rolę odgrywają media w kreowaniu przekonań i postaw. 

Bill Gates o szczepionce na koronawirusa

Miliarder zaznaczył w rozmowie z mediami, że Bill & Melinda Gates Foundation przekazała już 300 mln dolarów na walkę z koronawirusem i opracowanie szczepionki. Ta jego zdaniem, gdy już powstanie, powinna najpierw trafić do krajów ze słabszą infrastrukturą służby zdrowia i w których ciężej zachować dystans społeczny. Wspomniał też, że ruchy antyszczepionkowe mogą utrudnić opracowanie szczepionki na koronawirusa, ale nie zatrzymają tego procesu.

Ponadto 4 czerwca fundacja Gatesów zadeklarowała, że przez następne pięć lat przekaże aż 1,6 mld dolarów na Sojusz Szczepionkowy Gavi. Celem instytucji jest szczepienie dzieci w krajach o niskim dochodach.

Więcej o: