BLIK oficjalną metodą płatności na AliExpress. Można go testować na letniej wyprzedaży

BLIK stał się oficjalną metodą płatności na AliExpress. Trwają pracę, by płatność jeszcze bardziej ułatwić i wyeliminować konieczność podawania kodu. BLIKA będzie można testować już od 10 czerwca, gdy zacznie się letnia wyprzedaż.

BLIK podjął oficjalną współpracę z AliExpress. Dotąd za zakupy w chińskim sklepie online można było płacić BLIK-iem, jeśli wybraliśmy płatność Przelewy24 lub PayU. Teraz polski system płatności elektronicznych stał się alternatywą dla powyższych metod płatności. Współpraca z AliExpress i AliPay (operator płatności) ma wzmocnić pozycję BLIKA jako najszybciej rozwijającej się metody innowacyjnych płatności mobilnych w Europie.

Nasza strategia rozwoju zakłada, że BLIK jest dostępny jako metoda płatności dla swoich użytkowników wszędzie tam, gdzie robią zakupy – dotyczy to polskich serwisów oraz międzynarodowych sklepów internetowych. AliExpress to dla nas ważny partner, wierzymy, że użytkownicy BLIKA będą zadowoleni z możliwości płacenia nim bezpośrednio na stronie międzynarodowej platformy zakupowej AliExpress

- mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA. Współpraca z AliExpress ma uczynić BLIKA europejskim liderem innowacyjnych płatności w Europie. Trwają też prace nad wdrożeniem One Click BLIK, dzięki czemu przy kolejnych zakupach zniknie konieczność podawania kodu, będzie trzeba tylko potwierdzić płatność w aplikacji bankowej.

Zobacz wideo W Polsce pojawiły się przypadki niszczenia masztów 5G [Studio Biznes odc. 39]

Wielka letnia wyprzedaż AliExpress to pierwsza okazja na testowanie BLIKA

Dla AliExpress to także korzystna współpraca. Polski rynek staje się dla firmy coraz ważniejszy, ze względu na rosnącą popularność zakupów w internecie. Przed świętami Bożego Narodzenia w 2019 roku, AliExpress stał się najczęściej odwiedzaną platformą zakupową. Dlatego też podjęto współpracę z BLIK-iem, a wcześniej z inPostem.

BLIK w nowej odsłonie na AliExpress będzie mógł być przetestowany już od 10 czerwca. Wtedy rozpoczyna się letnia wyprzedaż, podczas której polski system płatności będzie już aktywny jak jedna z podstawowych metod płatności. 

W pierwszych trzech miesiącach 2020 roku Polacy skorzystali z BLIKA blisko 78 milionów razy, z czego 57,5 miliona stanowiły transakcje w Internecie. Według danych Narodowego Banku Polskiego za ostatni kwartał 2019 roku, BLIK jest już blisko dwukrotnie chętniej wykorzystywany niż karty płatnicze, a z kwartału na kwartał ta różnica się powiększa.

Więcej o: