Tunezja otwiera granice dla turystów. Warunkiem przejście testów na koronawirusa

Tunezja otwiera od 27 czerwca granice dla turystów. Obcokrajowcy przybywający do tego kraju muszą jednak mieć zaświadczenie, że przeszli test na koronawirusa.

Stopniowe odmrażanie gospodarki w poszczególnych częściach świata oraz znaczne wyhamowanie epidemii koronawirusa na całym świecie sprawiło, że coraz więcej krajów decyduje się ponownie otworzyć na zagranicznych turystów. Na taki ruch zdecydowały się znajdujące na południu Europy Grecja, Cypr oraz Turcja. Granicę otwierają także kraje afrykańskie będące popularnym celem podróży wśród Polaków. 

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz wyjaśnia plany rządu co do bonu turystycznego [Studio Biznes odc. 38]

Tunezja ponownie się na zagranicznych turystów. Liczna obostrzenia oraz reżim sanitarny

Jak podaje turystyka.rp.pl, Tunezja otwiera się na turystów już 27 czerwca. Osoby, które zechcą przybyć do tego kraju, powinny posiadać zaświadczenie o przejściu testu na koronawirusa nie więcej niż 72 godziny przed datą podjęcia podróży. Będą one musiały także wypełnić ankietę na temat stanu zdrowia. Co więcej, po wylądowaniu w Tunezji zagranicznym turystom będzie mierzona temperatura. 

Wyżej wymienione zasady bezpieczeństwa znajdują się w komunikacie podpisanym przez ministrów zdrowia i turystyki, który został opublikowany na Facebooku tunezyjskiego rządu. Zwięzły komunikat nie rozwiewa wątpliwości dotyczących m.in. losu osób, u których stwierdzona zostanie zbyt wysoka temperatura. Samo zwiedzanie oraz pobyt w hotelach również odbywać się będzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Tunezja to kraj w północnej Afryce posiadający około 11 mln ludności. Jak dotąd, wykryto tam 1094 przypadków zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło w Tunezji 49 osób.  

 >>> Dowiedz się więcej: Malta w te wakacje nie dla Polaków? Kraj szykuje korytarze turystyczne dla wybranych państw

Więcej o: