Kursy walut 01.07 o godz. 7. Dolar i euro tracą na wartości, frank stabilnie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 1 lipca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,44 zł, natomiast dolar 3,96 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,18 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,89 zł.

We wtorek 30 czerwca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 1 lipca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - wtorek 30.06.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo „Realnie mamy nową zimną wojnę na linii USA – Chiny”

Kursy walut na żywo - środa 01.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Środowy poranek przynosi dobre wieści z rynku walutowego. Spadki na poziomie 0,50 proc. notują dolar oraz euro, za które trzeba zapłacić odpowiednio 3,96 zł oraz 4,44 zł. W obu przypadkach takie ceny nie powinny dziwić, gdyż od początku czerwca obie waluty ustabilizowały pozycję na tym poziomie. Względem poprzedniego dnia nie zmienił się za to kurs franka szwajcarskiego, który kosztuje 4,18 zł. Na początku poprzedniego miesiąca wydawało się, że frank ustabilizuje się na niższym poziomie, ale podrożał o około 10 groszy. Po ostatnich spadkach dziś dla odmiany lekkie wzrosty wartości (0,20 proc. w górę) zalicza funt szterling. Waluta brytyjska wyceniana jest na 4,89 zł.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Na wartość euro wpływ mogą mieć czerwcowe wskaźniki PMI dla przemysłu dla Francji, Włoch oraz Niemiec. Ponadto opublikowana zostanie stopa bezrobocia w ostatnim z wyżej wymienionych krajów, a także odbędzie się przemówienie przedstawiciela EBC. Dla wartości funta istotny będzie również wskaźnik PMI dla przemysłu, ale dla Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o kurs dolara, to wpłynąć na to zmianę może być publikacja informacji o zapasach ropy naftowej oraz wskaźnika ISM dla przemysłu w czerwcu.

Więcej o: