Primark opóźni otwarcie sklepu w Polsce. Sieć wciąż szuka pracowników

Primark miał otwierać się w Polsce na wiosnę. Przez pandemię wciąż nie miało to miejsca. Sieć nie rezygnuje z naszego rynku i wciąż szuka pracowników. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie otwarty pierwszy sklep.

Primark to marka odzieżowa, ciesząca się dużą popularnością m.in. w Wielkiej Brytanii. Wiosną tego roku pierwsze sklepy sieci miały rozpocząć działalność w Polsce, ale opóźnił je kryzys spowodowany koronawirusem. W marcu przychody firmy spadły z 650 mln funtów do zera, co postawiło pod znakiem zapytania w ogóle możliwość wejścia na nasz rynek Primarka. To jednak nie jest zagrożone, ponieważ już w czerwcu pojawiły się ogłoszenia o pracę w sklepach sieci, co uruchomiło falę spekulacji, że pierwszy sklep otworzy się już niedługo.

Szacowano, że może stać się to już na początku lipca. Do tego jednak nie doszło, co sprawia, że wciąż pojawiają się pytania o to, kiedy Primark wystartuje w Polsce.  

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 43

Kiedy Primark w Polsce? Plany weryfikowane z zaleceniami rządu

O to kiedy zostanie otwarty Primark w Polsce, WP.pl spytało w biurze prasowym sieci. Wiadomo, że marka nie wycofuje się z Polski i wciąż szuka pracowników do sklepu w warszawskiej Galerii Młociny. Rekrutacja prowadzona jest na 250 stanowisk i mimo napłynięcia już wielu podań, wciąż istnieją szanse na zatrudnienie. Primark zaznacza jednak, że najważniejsze jest dla nich zdrowie pracowników oraz klientów, dlatego też plany co do otwarcie sklepu wiosną, zostały zrewidowane i są "stale weryfikowane zgodnie z zaleceniami rządu oraz organów służby zdrowia w związku z pandemią COVID-19". Kiedy więc może nastąpić otwarcie Primarka w Polsce?

Podtrzymujemy nasz plan otwarcia pierwszego sklepu Primark w Polsce w tym roku w Galerii Młociny w Warszawie. Jako że obecna sytuacja jest bardzo dynamiczna i bezprecedensowa, data otwarcia zostanie ogłoszona w późniejszym terminie

- poinformowali WP.pl przedstawiciele sieci. Primark nie rezygnuje także z planów otwarcia drugiego sklepy w Poznaniu.

Więcej o: