Kina Helios znów otwarte. Prezes: Branża turystyczna dostała swój bon, ja bym sobie wymarzył taki bon na bilety do kina

Kina Helios znów otwarte dla widzów. Od pierwszego weekendu lipca widzowie mogą korzystać ze specjalnej oferty po pandemii. Sieć oferuje wybrane filmy w cenie biletu zaledwie 10 zł. Jak wyglądał powrót po wielu miesiącach zamrożenia? - Jestem zadowolony, bo kina w wielu europejskich krajach otwierały się na poziomie 5 proc. stanu z lipca 2019, w przypadku Heliosa było to około 10 proc - mówi Tomasz Jagiełło prezes Heliosa. Co dalej? Kluczowe będzie to, jak szybko na duży ekran zaczną wchodzić zarówno produkcje hollywoodzkie, jak i te polskie. Zobacz całą rozmowę.
Zobacz wideo

Zamrożenie gospodarki spowodowane pandemią koronawirusa sprawia, że wiele firm musi wymyślać swoje strategie biznesowe na nowo. W cyklu #BiznesWalczy pokazujemy, jak polski i światowy biznes odnajduje się w nowej rzeczywistości. Jeśli chcesz się z nami skontaktować i opowiedzieć swoją historię, napisz na adres next.redakcja@agora.pl.

Branża kinowa, podobnie jak  turystyczna i lotnicza wymieniana jest wśród tych, które najbardziej ucierpiały na zamrożeniu gospodarki i pandemii koronawirusa. Prezes Jagiełło podkreśla, że w Polsce zabrakło rozwiązań branżowych, w których zrozumiano by, że sytuacja kin jest absolutnie specyficzna. - Branża turystyczna dostaje właśnie swój bon. Ja bym sobie marzył, żeby każdy dostał swój bon np. na dziesięć biletów do kina w trzecim kwartale, po to żeby nam pomóc. Jesteśmy branżą, która wstała i w odróżnieniu od innych nie mamy towaru do sprzedaży. Produkcje filmowe stanęły na całym świecie od marca i jesteśmy dotknięci tym kryzysem o wiele bardziej niż inni - mówił Tomasz Jagiełło.     

Prezes Heliosa nie ukrywa, że okres wakacyjny sieć zamierza wykorzystać jako czas przygotowań do projekcji wielkich premier z Hollywood. Kiedy może to nastąpić? Kluczowe będzie to jak szybko po pandemii do normalności wróci sytuacja w Stanach Zjednoczonych, ale w optymistycznym scenariuszu już w sierpniu mogą pojawić się pierwsze premiery. Kina Helios, należące, podobnie jak serwis Gazeta.pl, do grupy Agora. Zobacz całą rozmowę.

Więcej o: