Vistula ma nowego prezesa. To były poseł PiS. Kaczyński zawiesił go za "nielojalność"

Rada nadzorcza Vistula Retail Group poinformowała o powołaniu nowego prezesa. Funkcję te będzie pełnił Andrzej Jaworski. To były poseł PiS, którego Jarosław Kaczyński zawiesił za nielojalność.

Rada nadzorcza Vistula Retail Group odwołała Michała Wójcika ze stanowiska prezesa zarządu i Mateusza Żmijewskiego ze stanowiska wiceprezesa oraz powołała w skład zarządu Andrzeja Jaworskiego na stanowisko prezesa i Radosława Jakociuka jako wiceprezesa, podała spółka. Członek rady nadzorczej Ernest Podgórski został delegowany do pełnienia funkcji wiceprezesa ds. finansowych.

Rada nadzorcza spółki na posiedzeniu w dniu 13 lipca 2020 roku dokonała następujących zmian w składzie zarządu spółki:1) odwołała pana Michała Wójcika ze składu zarządu spółki i funkcji prezesa zarządu;2) odwołała pana Mateusza Żmijewskiego ze składu zarządu spółki i funkcji wiceprezesa zarządu"

- czytamy w komunikacie.

Na tym samym posiedzeniu RN powołała Andrzeja Jaworskiego do składu zarządu obecnej wspólnej kadencji i powierzyła mu funkcję prezesa, a także powołała Radosława Jakociuka do składu zarządu na funkcję wiceprezesa. Rada delegowała też członka RN Ernesta Podgórskiego do czasowego wykonywania czynności wiceprezesa do spraw finansowych na okres do trzech miesięcy.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 42

Vistula Retail Group to znany producent odzieży. Do spółki należą takie marki jak ubrań jak Vistula, Bytom, Wólczanka i Deni Cler, a także firma jubilerska W.Kruk.

Nowy prezes Vistuli to były poseł PiS, zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego

Andrzej Jaworski to były poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie zasiadał przez trzy kadencje. W 2018 roku został zawieszony jako członek PiS przez Jarosława Kaczyńskiego. Powodem miała być "nielojalność". Według nieoficjalnych doniesień Jaworski miał zostać kandydatem na prezydenta Gdańska, ale gdy wybrano Kacpra Płażyńskiego, otwarcie go skrytykował. Jaworski jest nieformalnie związany z "Radiem Maryja", swego czasu tłumaczył, że ugrupowanie "Ruch Prawdziwa Europa" nie jest powiązany z o. Rydzykiem. Jaworski jest też szefem Instytutu Pamięci i Tożsamości im. Świętego Jana Pawła II, założonego przez fundację duchownego, Lux Veritatis. Jaworski znany jest także z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat aborcji, sądów czy polskiego godła.