Kursy walut 21.07 o godz. 7. Frank i dolar stabilnie, euro w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 21 lipca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,45 zł, natomiast dolar 3,90 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,15 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,93 zł.

W poniedziałek 20 lipca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 21 lipca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 20.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 21.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Bardzo dobre ostatnie dni sprawiły, że złoty znajduje się w najlepszej sytuacji od kilku miesięcy. Wtorkowy poranek okazuje się jednak lekkim wyhamowaniem trendu umacniania się krajowej waluty. Na ten moment największe straty notuje euro (0,40 proc. w dół), za które aktualnie trzeba zapłacić 4,45 zł. Na stabilnym poziomie z lekką tendencją spadkową znajdują się dolar oraz frank szwajcarski wyceniane odpowiednio na 3,90 zł oraz 4,15 zł. Na tak niskim poziomie waluta amerykańska znajdowała się po raz ostatni w marcu. Skok wartości o 0,50 proc. notuje natomiast funt szterling. Waluta brytyjska kosztuje 4,93 zł - od połowy maja utrzymuje się poniżej 5 zł, sukcesem będzie, jeśli spadnie poniżej granicy 4,90 zł, co ostatni raz miało miejsce w marcu. 

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Wtorek 21 lipca nie zapowiada się jako dzień obfitujący w ważne wydarzenia. Na wartość franka szwajcarskiego wpłynąć może bilans handlowy Szwajcarii za czerwiec, z kolei dla wyceny euro ważne może okazać się przemówienie przedstawiciela Europejskiego Banku Centralnego, Luisa de Guindosa. Warto pamiętać, że o godz. 10. opublikowane zostanie czerwcowa sprzedaż detaliczna w Polsce. Może to wpłynąć w pewnym stopniu na wartość złotego. 

Więcej o: