Rosyjski "twardy dyskont" wchodzi do Polski. Pierwszy sklep Mere wreszcie otwarty

Rosyjski dyskont Mere wreszcie zadebiutował na polskim rynku. Pierwszy sklep sieci został otwarty w sobotę 25 lipca w Częstochowie.

Po dwóch latach oczekiwania i licznych zwrotach akcji sieć Mere jednak pojawiła się w Polsce. Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl, otwarcie pierwszego dyskontu odbyło się po cichu i bez tłumów. Placówka handlowa znajduje się przy ul. 1 maja w Częstochowie. 

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Pierwszy sklep Mere w Polsce otwarty

Mere to tzw. "twardy dyskont", w którym kluczowa jest niska cena, a nie wystrój sklepu, jakość i liczba dostępnych produktów. Nieprowadzone są również działania marketingowe i reklamowe. Według relacji branżowego serwisu częstochowski sklep idealnie wpisuję się w tę definicję.

Przed wejściem klientów wita napis: "Najniższe ceny każdego dnia", wystrój przypomina lata 90. ubiegłego wieku, produkty sprzedawane są prosto z palet, a popularne marki zastąpiono mniej znanymi odpowiednikami z Polski i zza wschodniej granicy. W sklepie można kupić mydło marki Mydło w płynie czy oranżadę Fest. Zgodnie z zapowiedziami sieć oferuje także produkty w znacznie niższych cenach.

Mere w Polsce otwarte. Sieć działa także w Niemczech oraz na Litwie 

Otwarcie sklepu w Częstochowie to koniec długiej sagi. Mere miało otworzyć pierwszy sklep w Polsce w lipcu ubiegłego roku, planując ponad 100 placówek handlowych w kraju. Ostatecznie do tego nie doszło, a na początku 2020 roku zniknęła strona internetowa sieci w języku polskim. Wtedy też pojawiły się głosy o porzuceniu planów pojawienia się na polskim rynku, zwłaszcza że doniesienia te nie były dementowane przez właściciel sieci, spółkę Torgservis.

W ubiegłym roku firma pod szyldem Svetofor, posiadała ponad 800 sklepów, w Rosji, Kazachstanie, Białorusi oraz Chinach. Sieć działa także w Rumunii, Niemczech oraz na Litwie. 

Więcej o: