32 samochody za niecałe 7,5 tys. złotych. Takie deal można zrobić w Białymstoku. Jest jeden haczyk

5 sierpnia w siedzibie Urzędu Miasta Białystok odbędzie się publiczna licytacja 32 pojazdów o wartości 14 653,40 zł brutto. To jednak już drugi przetarg, dlatego cena wywoławcza wynosi połowę wartości szacunkowej, a zatem 7 326,70 zł brutto. Wśród pojazdów znajdują się m.in. takie marki jak Mercedes czy BMW.

"Oględziny przedmiotów sprzedaży oraz zapoznanie się ze szczegółami wyceny ruchomości dokonanej przez rzeczoznawcę możliwe będą na parkingu strzeżonym w miejscowości Kolonia Koplany 35, k. Białegostoku w dn. 03 i 04 sierpnia 2020 r. w godz. 10.00 - 13.00. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu sprzedaży dostępne są pod numerem telefonu: 85 879 7210 lub tel. kom. 500 043 906 - Dariusz Sobociński - kierownik Referatu Utrzymania Czystości i Porządku Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Ogłoszenie niniejsze zostanie zamieszczone na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku (www.bip.bialystok.pl zakładka aktualności) oraz tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 1" - podano w ofercie przetargu.

Druga licytacja publiczna odbędzie się w dniu 05 sierpnia 2020 r. o godz. 10 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Kamiennej 17, pok. 008.

Jest jeden haczyk 

Problemem dla potencjalnego nabywcy może okazać się to, że będzie musiał on zakupić wszystkie pojazdy. Dodatkowo wystawione na aukcję pojazdy mają wartość złomową, a więc najpóźniej do dwóch miesięcy od daty nabycia należy dostarczyć zaświadczenie o demontażu pojazdów do UM w Białymstoku.

Pojazdy znajdują się na parkingu strzeżonym w miejscowości Kolonia Koplany 35, k. Białegostoku. Zostały one porzucone przez właścicieli. Ci przez 6 miesięcy byli powiadamiani o konieczności zabrania samochodu. Jeśli nie uczynili tego w tym terminie, oznaczało to, że wyzbyli się własności, która na mocy ustawy przeszła na własność gminy. Samorząd w dalszym etapie postępowania dochodzi zwrotu kosztów usunięcia auta oraz kosztów jego przechowywania.

Więcej o: