Kursy walut 04.08 o godz. 7. Kursy walut na stabilnym poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 4 sierpnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,41 zł, natomiast dolar 3,75 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,09 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,90 zł.

W poniedziałek 3 sierpnia Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 4 sierpnia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 03.08.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 04.08.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po ostatnich dniach pełnych zmian na rynku walutowym wtorkowy poranek stoi pod znakiem stabilizacji z nieznaczną tendencją wzrostu wartości złotego. Na ten moment lekko na wartości traci (0,25 proc. w dół) funt szterling, za którego trzeba zapłacić 4,90 zł. Inne waluty utrzymują się na poziomie z wczoraj - dolar kosztuje 3,75 zł, czyli najmniej od kilkunastu miesięcy. Poniżej granicy 4,10 zł cały czas znajduje się frank szwajcarski, dla którego aktualna wycena jest najbardziej niekorzystną od początku marca, czyli ery przed pandemicznej. Od trzech miesięcy obserwujemy stabilizację wartości euro, które wyceniany jest aktualnie na 4,41 zł. 

Zobacz wideo Aplikacje do zarządzania finansami

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Wtorek 8 sierpnia nie zapowiada się jako dzień, który przyniesie rewolucję na światowych rynkach. Wczorajszy dzień stał pod znakiem publikacji wskaźników dla przemysłu w poszczególnych krajach, dziś próżno szukać tak istotnych wydarzeń. Na wartość franka szwajcarskiego może wpłynąć publikacja wskaźnika mierzącego klimat konsumentów w III kwartale. Jeśli chodzi o euro, to wydarzeniem o średniej wadze będzie stopa bezrobocia w Hiszpanii, natomiast wpływ na wycenę dolara może mieć cotygodniowa informacja API nt. ropy naftowej.