Właściciel sieci Media Markt i Saturn zapowiada zmiany. Pracę może stracić nawet 3,5 tys. osób

Spółka będąca właścicielem sieci sklepów Media Markt i Saturn zapowiada przeprowadzenie zmian w strukturze organizacyjnej. Reorganizacja może sprawić, że pracę straci nawet 3,5 tysiąca osób. Niewykluczone, że negatywne efekty zmian dotkną również polskich pracowników. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Ceconomy to niemiecka spółka, która jest w posiadaniu popularnych na polskim rynku sieci handlowych Media Markt oraz Saturn zajmujących się sprzedażą elektroniki i sprzętu agd. Jak informuje portal wiadomościhandlowe.pl, spółka rozważa zmiany w strukturach zarządzania placówkami w całej Europie. 

Właściciel sieci Media Markt i Saturn planuje zmiany w strukturze 

Wprowadzenie planowanych rozwiązań może kosztować nawet 180 milionów euro. Właściciele Ceconomy są jednak skłonni zdecydować się ponieść takie koszty ze względu na możliwe oszczędności. Zmiany mogłyby bowiem obniżyć roczne koszty działalności spółki o ponad 100 milionów euro.

Jeszcze przed ogłoszenie swoich planów, spółka poinformowała w komunikacie giełdowym, że będzie musiała zamknąć niektóre nierentowne placówki. Przyczyną spadku zysków z niektórych sklepów jest kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Ostateczna decyzja zapadnie 12 sierpnia

W przypadku wprowadzenia nowej struktury organizacyjnej, pracę może stracić nawet 3,5 tysiąca osób. Dotyczy to głównie pracowników nierentownych placówek spoza Niemiec.

Ostateczna decyzja w sprawie przeprowadzenia ewentualnych zmian ma być podjęta do 12 sierpnia 2020 r. Ceconomy zatrudnia na całym świecie ponad 55 000 osób. Spółka jest największym europejskim sprzedawcą detalicznym elektroniki.

Zobacz wideo Borys: W trzecim kwartale powinno nastąpić odbicie PKB
Więcej o: