Kursy walut 12.08 o godz. 7. Dolar mocno w górę, reszta walut stabilna [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 12 sierpnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,41 zł, natomiast dolar 3,76 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,09 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,90 zł.

We wtorek 11 sierpnia Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 12 sierpnia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - wtorek 11.08.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Kursy walut na żywo - środa 12.08.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

W ostatnich dniach obserwujemy trend stabilizacji na rynku walutowym. Na ten moment jedyną walut, która odnotowuje wzrost wartości jest dolar. Waluta amerykańska drożeje o około 0,60 proc. i jest wyceniana na 3,76 zł. Wzrosty te nie powinny jednak martwić, gdyż patrząc w szerszej perspektywie dolar znajduje się na najniższym poziomie od dwóch lat. Reszta głównych walut utrzymuje się na poziomie z wczoraj, zachowując lekką tendencją wzrostową. Może mieć to wpływ na ich wzrosty w ciągu dnia. Euro kosztuje w tym momencie 4,41 zł - w przypadku waluty europejskiej stabilizację jej wyceny obserwujemy od początku maja. Za franka trzeba zapłacić 4,09 zł, natomiast funt szterling kosztuje 4,90 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Dla wartości funta ważnym wydarzeniem będzie publikacja prognozy PKB Wielkiej Brytanii za drugi kwartał, a więc czas, kiedy czas uderzenia pandemii koronawirusa. Jeśli chodzi o euro, to wydarzeniem o średniej wadze będzie publikacja danych dotyczących produkcji przemysłowej w strefie euro. Wpływ na dolara może mieć natomiast bazowy wskaźniki CPI za lipiec oraz dane dotyczące zapasów ropy naftowej.