Paczkomaty InPost. W weekend spore utrudnienia z nadawaniem i odbieraniem paczek

W najbliższy weekend InPost będzie przeprowadzać prace serwisowe. Firma poinformowała, że paczkomaty nie będą sprawne. Nie będzie można nadawać paczek, utrudniony będzie również ich odbiór.

"Informujemy, że w terminie od soboty 15.08.2020, godz. 6:00 do nocy z niedzieli na poniedziałek 17.08.2020, godz. 2.00 planujemy prace serwisowe naszych systemów informatycznych" - czytamy w oficjalnym komunikacie InPostu, w którym firma wyszczególnia, w jakich obszarach należy spodziewać się największych utrudnień. 

InPost przeprowadzi prace serwisowe. Jakich utrudnień należy się spodziewać? 

W najbliższy weekend nie będzie można skorzystać m.in. z usługi Paczka w Weekend. W trakcie prac serwisowych (wyżej wymienione daty) nie będzie można nadawać paczek Dotyczy to Paczkomatów, Punktów Obsługi Paczek, usług Szybkiego Nadania i Menadżera Paczek.

Klienci firmy nie będą otrzymywać także powiadomień z kodami odbioru paczek ani skorzystać z przekierowania paczek. Nie działać będzie również infolinia InPostu. Pełną listę niedostępnych usług można znaleźć w TYM MIEJSCU.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

InPost. W weekend utrudnienia. Co z paczkami do odbioru?

Jednocześnie podkreślamy, że przez cały czas będzie można odbierać paczki, które zostały umieszczone w Paczkomatach przed rozpoczęciem przerwy serwisowej – zarówno przy pomocy kodu odbioru, kodu QR, jak i przez aplikację mobilną.

- czytamy w oficjalnym komunikacie. InPost zaznacza również, że w czasie prac serwisowych będzie można zamawiać produkty poprzez dostawę do paczkomatów. Ponadto terminy odbiorów, ważności etykiet, kodów zwrotu oraz toku reklamacji zostaną wydłużone o czas trwania prac serwisowych.

>>> Dowiedz się więcej: Paczkomaty wygrały z kurierem. Gemius: Wybiera je ponad 60 proc. kupujących

Więcej o: